Nenávidím svoje dieťa. Ako si s ním vybudujem kamarátsky vzťah?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 26 rokov a som matkou 5 ročného syna, ktorý bol vytúžené dieťa. Ani neviem, kde nastal ten zlom. Niekedy mám pocit, že by som bola najradšej, keby som ho nemala. Všetko mi na ňom vadí. Dokonca aj to keď ma chce objať, alebo pobozkať.

Stále som na neho nepríjemná, kričím na neho a on je zmätený. Som otrasná matka.

Sú dni kedy je všetko úžasné a zrazu urobí nejakú maličkosť a už som znovu odporná. Aj manžel mi dohovára, že som na syna nepríjemná.

Dokonca som im v nervoch povedala, že od nich odídem, že ich neznášam. Neviem čo sa to so mnou deje.

Ako dosiahnem, aby som mala s dieťaťom kamarátsky vzťah?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stav, ktorý popisujete je naliehavý a intenzívny.

Úľavu Vám prinesie odhalenie príčin Vášho správania a následné naplnenie potrieb. S tým už pôjde ruka v ruke aj zmena správania voči synovi.

Nie je v mojich silách touto formou vám poradiť. Je dôležité kontaktovať odborníka - psychológa pre dospelých.

Prajem veľa šťastia.