Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Neviem si nájsť cestu k 9 ročnému synovi. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
Školák (6 - 11 rokov)Narušená komunikačná schopnosť
13. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Neviem si nájsť cestu k svojmu 9 ročnému synovi. Už ako tehotná som bola nešťastná zo zistenia, že čakám chlapca.

Presne zdedil z obidvoch strán tie najhoršie vlastnosti a v tom je hlavný môj problém. Vadia mi tie negatívne stránky, ktoré mi vadia na sebe samej. Plus je to umocnené tým, že je chlapec.

Chodíme s ním k psychologičke, lebo má viacero rôznych problémov. A zvláštnu povahu k tomu.Vie mi aj bez problémov klamať. Nikdy mi nepovedal na nič napr. áno mama. Stále počúvam len nie, nechcem, nedá sa. Či sa to týka školy, úloh, poriadku, jedla hocičoho.

Pri učení, jedle sa ošíva, robí "opičky" a pod. Je náročný už od narodenia. Mám pocit, že už nemám svoj život a že to bude čím ďalej horšie. Puberty sa desím.

Som s ním teraz dlhšie doma a cítim obrovské vyhorenie. Je nesamostatný, nehrá sa sám, resp. ani nechodí bez nás rodičov nikam. V noci spí s nami. Ja ale cítim, že to takto dlho nevydržím.

Kriky sú u nás denno-denne, lebo ma vie poslúchnuť až keď dobre skríknem. Keby som vedela, čo ma čaká tak sa pravdepodobne mamou nestanem. Materstvo pre mňa nie je radosť. Mám strach, že už nikdy nebudem šťastná.

Bolo by riešením odísť?

Napr. pracovať mimo SK?

Alebo by som situáciu ešte zhoršila?

Ďakujem

Dobrý deň,

očividne sa veľmi trápite a rada by ste svoj život usporiadala. Sama ste pomenovala koreň problému, a tým sú vaše nevyriešené vlastné výzvy citujem negatívne stránky. Tie sú vo vašich rukách, na nich môžete pracovať, len seba ste schopná zmeniť. Tým nájdete aj odpoveď na urgentnú otázku, ako si nájsť cestu k synovi.

Každé dieťa túži byť milované a prijaté svojim rodičom. Aj nevhodné správanie je len volaním o naplnenie základnej potreby byť milovaný taký aký som.

Preto vás povzbudzujem, aby ste svoju situáciu riešila so špecialistom psychológom, ktorý vás nasmeruje správnym smerom.

Držím palce. Pekný deň želám.