Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som tehotná, ale neviem s kým

bigproblem
23. nov 2012

Už niekoľko článkov som si prečítala na tému tehotná no nevedela s kým. Nikdy som to nevedela pochopiť. Až do teraz. Som vydatá mamá dve deti .... prišli problémy (tzv. manželská kríza), ktoré si každý z nás riešil posvojom. No naďalej sme ostali spolu. Máme predsa deti, ktoré potrebujú obidvoch a ktoré nezaujímajú problémy dospelých. My sme sa s tým vysporiadali ... vykonzultovali a naďalej všetko išlo ako predtým. Na oko. Pri prvej príležitosti som vrátila požičané. No žiaľ nie s velkým úspechom (alebo s velkým úspechom...?). Som tehotná. A moja otázka je v úvode diskusie. Na interupciu som nedokazala takze toto riesenie neprichádzalo do úvahy. Dotyčnému ani nechcem povedať čo je vo veci. Manžel sa teší. Najviac sa bojim KS dieťaťa. To sa dozviem po porode. No myslíte si, že sa dá toto tajomstvo udržať keď viem o probléme len ja??? Nikto nič netuší. Dnes som v 6. mesiaci a ja mám stále pochybnosti či to dokážem.

sisaha
23. nov 2012

@bigproblem ak ste s manzelom nasli cestu spät a fungujete normalne, tak by som bola ticho... Mozno dietatko sa bude podobat iba na teba 🙂. A existuje sanca, ze moze byt aj manzelovo, alebo je to vylucene?

bigproblem
autor
23. nov 2012

nie nie je vylúčené. Keby to bolo tak sa neteší. Neviem ako skryjem krvnú skupinu dietata nikdy sa nebude mocť dostat k papierom. To bude tažké. Všetko zlo výde raz napovrch. ☹

ematko29
23. nov 2012

@bigproblem Ahoj ako sa ja poznám ,ja by som to nemohla tajiť.proste by som sa zbláznila ak by som to nemmala prezradiť manželovi,už čo bude to bude ale nevviem si predstaviť aby môj muž si myslel,že čakám jeho dieťa v takom prípade.podla mna to nieje fer ani vvoči manželovi ,dotičnému chlapovi ktory netučí,že mu bude po svete behať dieťa anakoniec voči dieťaťu.Si vieš predstaviť ,že niekde po svete chodí tvvoje dieťa aty o tom nevieš? 😕

mariankamk
23. nov 2012

@bigproblem asi by som to pri vhodnej príležitosti manželovi povedala... vravis, ze vseyko raz vyjde na povrch... ak si len vratila úder, nemôže sa muž moc vystatovat, že on je lepší... akurát, ze ty si na tom horšie, ze mas živý dôkaz, on nie...
a čo tak skúsiť krvné testy, teda ak vobec taka možnosť existuje, otestovať babatko uz teraz, potajme... skôr, nez mužovi povies pravdu..

sisaha
23. nov 2012

@mariankamk a co povie manzelovi? zlatko daj trosku sliny, nech mam s cim porovnat vzorku, ci si naozaj otcom? ved milenec netusi, ze caka...
Ono, maloktory chlap hlada v prepustacej sprave krvnu skupinu....a nikde inde to nefiguruje...

mariankamk
23. nov 2012

@sisaha nemyslela som test otcovstva, ale fungujú aj testy na pohlavie, kde zisťujú DNA, tak či nie je možnosť z toho zistit aj krvnú skupinu... a tam žiadneho tatika nepotrebuju...
a čo sa týka prepustacej spravy, krvi - chlapa to zaujímať nebude po pôrode, ale o par rokov sa malemu môže nieco stat alebo manželovi a budú porovnávať ich krvné skupiny a ak sa potom zisti, že nie je jeho? myslis, ze nie je lahsie priznať sa teraz ako o niekolko rokov?

sisaha
23. nov 2012

@mariankamk mozno som cudna, ale mna ako zenu a matku troch deti by zaujimalo z coho budem zit, ak by manzel neveru a jeho nasledky nezvladol a odisiel. Ja som pisala co by som urobila ja a ja by som bola aspon urcity cas ticho. Ano, nie je ani on sväty a pochybil, ale on dieta nepriniesol. A koniec koncov, stale nie je iste, ci nie je manzelovo.

A tie porovnavania krvnych skupin v pripade potreby...to je tak mizerne percento...

mariankamk
23. nov 2012

@sisaha zdrzme sa vzájomných komentárov iba na svoje príspevky, potom sa to tu zvrhne zase len na diskusiu o jicom... nech si zakladateľka sama uváži, čo je pre ňu schodnejsie...

alena16
23. nov 2012

@bigproblem Podla krvnej skupiny to tiez nemusi byt iste, teda podla toho, ake mate s manzelom krvne supiny? Jedine ak mate obaja 0 a ta nahodna znamost ma inu skupinu, tak vtedy ano...

sisaha
23. nov 2012

@mariankamk ok, no ona sa pyta, ci sa da tajomstvo udrzat, ak vie o nom iba ona...ja tvrdim, ze ano...ak vydrzi..

angel31
23. nov 2012

@bigproblem tak to mas sakra problem.. ked to buchne co urcite aj bude tak to budes mat take ako keby po tebe isiel sef cinskej mafie dakde v texase... na tvojom mieste by som necusala jak dunco v reklame pre coop jednotu a pekne vyspievala co mas na srdci... lebo ked sa taky chlap zatne a postavi si hlavu tak je pruser a uz nebude len bigproblem ale bigbenproblem.. ja si myslim ze ked to s nim preberies v pokoji tak to bude najlepsie riesenie..len sa hlavne neskryvaj jak dedo bezzuby za babkinou suknou...

angel31
23. nov 2012

@alena16 sak to..

mariankamk
23. nov 2012

@sisaha ale mne to nemusíš vravieť, nepytala som sa ja, ale bigproblem 😉

emmushka
23. nov 2012

Neviem, tazko sa radi ked nejsom v danej situacii, ale ja by som asi vyspievala pravdu muzovi najprv. Samozrejme, ze bude z toho mimo chvilku, ale po nejakom case sam pride na to, ze ani on nebol ziaden princ charming voci tebe. Ked sa vlny ukludnia, navrhla by som muzovi ten test otcovstva, ved v tom GENETONE to robi a uplne bezne a za par euro. A je to aj pre tvojho muza benefit, z ebude v tom mat jasno. Zalezi ale aj na tom, co si vlastne od toho vysledku slubujes? Ak je dietatko tvojho muza, pravdepodobne to nejako uplacate po case a budete happy ever after, a keby sa ukazalo ze je to len vysledok tvojho vracajuceho uderu, tak potom co? Mas aj nejaky plan ako by si toto riesila? Lebo prv nez sa zacnes ohanat testami otcovstva, premysli si poriadne ako sa zachovas alebo ako by si chcela zachovat v pripade jedneho ale aj druheho vysledku.
Drzim ti palce! Nie je zavidenia hodna situacia, a nesudim - moze sa to stat ozaj skoro kazdej z nas! Clovek nikdy nevie ako skonci.

martinkatinka
23. nov 2012

Krvná skupina je uvedená na správe pri prepúšťaní dieťata... potom v podstate nikde nefiguruje, pokiaľ nie je problém....gynekolog sa pýta na krvnú skupinu otca... predpokladám, že si uviedla manželovu... O tri mesiace sa dozvieš akú skupinu má dieťa - možeš potom z toho usúdiť, kto je otec - ale toto nie je pre amatérov....pol roka žiješ v pochybnostiach... opýtaj sa sama seba, či to chceš vedieť a podľa toho postupuj ďalej! V podstate ste chybu urobili obaja, nemáte si čo vyčítať, ide len o to, aký je tvoj manžel a či ti dokáže odpustit, tak ako si odpustila ty jemu.

keziah
23. nov 2012

zase co ja viem, tak KS sa u dietata do roka vobec nezistuje
to fakt mate v prepustacich spravach KS dietata? nie nahodou iba vase vlastne KS?

luci78p
23. nov 2012

ale určite si to nebude všímať,ak nič netuší,pre seba by som si dala spraviť testy aby som si bola na 100% istá s kým ho mám a inak si riadne hlúpa - nechránený sex pri nevere,panebože čo si si myslela,matka 2 detí,sorry,ale nechápem.......

miskakyska
23. nov 2012

@bigproblem nerieš....k čomu Ti to bude,ked to zistíš 😉

sisaha
23. nov 2012

@bigproblem ty svoje deti budes milovat vsetky rovnako, no tvoj muz ak by vedel pravdu, tak mozno nechtiac, mozno vedome bude to posledne "nenavidiet" a to dieta si to nezasluzi, lebo za nic nemoze...

aduskatt
23. nov 2012

@keziah ja mam KS dietata v sparve a rovnako mi ju aj oznamili, hned od narodenia viem, aku ma

pancake
23. nov 2012

a čo budúcnosť?vieš si predstaviť že zostaneš sama s tromi detmi??? to je velmi dôležité: vzťah aký s mužom máte. či je dobrý alebo ,,jasno-poljasno,, a môže sa vám niečo podobné stať neskôr znova. myslím tým či ten váš vzťah vidíš dlhodobo alebo nie. ak áno, tak to nehovor. ale nikdy v živote a naozaj nikomu. vezmeš si to so sebou do hrobu a hotovo. inak si zničíš celú rodinu kôli tvojmu úletu. ja osobne by som to nepovedala. síce by ma to trápilo celý život, ale je to stále menšie zlo, ako rozbiť si rodinu. isto ma teraz ukamenujete ale sama som z takej rodiny tak viem o čom hovorím. velmi ma to trápilo ako dieťa celé detstvo. tak som si povedala, že takú chybu ja nikdy nespravím.dávala som si na to pozor.preto som tak dlho čakala na toho ,,pána pravého,, 😉 😉 😉

bebe02
23. nov 2012

Kym babo nie je na svete, neries nic. Az ked sa narodi, daj si urobit test otcovstva. Neda sa slina od manzela odobrat aj pocas jeho spanku? 🙂) Mozno nakoniec pride dobra sprava, ze dieta je manzelovo, a ty budes mat klud.
Ak nie, az potom mozes riesit, ako sa zachovat dalej. Ja by som sa s tym priznanim neponahlala. Ak vobec by som to niekedy povedala... Je dost mozne, ze by spravu o nemanzelskom dietati muz proste neuniesol a odisiel by od vas....

pancake
23. nov 2012

máloktorý chlap by takú správu uniesol. takých silných chlapov je veľmi málo. žiaľ 😒

majka99999
23. nov 2012

Moje dieta nema v prepustacej sprave KS, ze vraj si to mame sami dat zistit do roka.

emily76
23. nov 2012

tak moje deti nemaju v sprave krvnu skupinu... ale ja by som si toto tajomstvo asi nechala pre seba... 😒 Pochybujem, ze je na svete chlap, ktory by to v klude uniesol... a ty by si zostala s velkou pravdepodobnostou s detmi sama..

blondi2
23. nov 2012

nie, urcite by som na tvojom mieste manzelovi nic nepovedala, lebo ako pisu @pancake a @sisaha ziadny muz taku spravu neunesie a chtiac-nechtiac odnesie si to dieta.

smatka
23. nov 2012

@bigproblem A si si istá,že by to mohlo byť aj milencovo? Mali ste nechránený sex? Ja by som počkala,kým sa malé narodí a potom riešila otcovstvo.Určite by som vyšla s pravdou von, ak by to bolo milencovo. Pravda vždy vyjde najavo,vždy! Sama musíš vedieť ako by to prial tvoj manžel ,ty sama ho poznáš najlepšie. Ak vieš že by to strávil,tak mu to povedz už teraz. Ak nie tak až keď to budeš mať na 100% isté že to nie je jeho. Držím palce. 🙂

kveta
23. nov 2012

@bigproblem Uz teraz mozes zistit kto je otcom... Existuju testy otcovstva cez internet na zaklade krvi matky a krvi chlapa. Mozno Tvoj milenec by Ti mohol venovat svoju krv a Ty by si zistila, ci je otcom...

A sorry, ale nechat nepraveho otca v tom, ze je otcom, povazujem za jeden z dvoch najvacsich podrazov, ake zena moze chlapovi urobit. Chudak Tvoj manzel. ☹

maminalenka
23. nov 2012

@keziah ja som v prepustacej sprave tiez nenasla krvnu skupinu dietatka...

sweetsuzi
23. nov 2012

Ani nas nema KS v sprave, povedali mi ze sa to nezistuje ak nie je dovod, takze sa to zrejme lisi podla nemocnic. Ja som chcela vediet kedze mi to pride ako dost doezita informacia v pripade urazu dietata 😕 Mimochodom, ani ked budes vediet KS dietata a bude sa zhodovat s manzelovou, stale to nemusi byt jeho dieta ak mal milenec tu istu krvnu skupinu - co predpokladam nevies a ta moznost je realna ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli