Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako liečiť hlieny v stolici 26 mesačnej dcérky?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

26 mesačná dcéra má alergiu abkm + vaječný bielok. Alergia jej bola zistená v roku. Na skúšku sme dostali mliečko Neocate, ktoré netolerovala -
hnačkovala.

Bolo vymenené za Sunar expert alergy care, ktorý pije dodnes. Cca 1,5 mesiaca má žlté hlieny v každej stolici a odmieta jesť. Za celý deň vypije 4 fľaše mlieka, zje len hovädzí alebo kurací vývar a kúsok chleba.

Cestoviny, ryžu a mäso odmieta. Cez víkend sa pridali hnačky. V pondelok nás hospitalizovali v nemocnici a dcérka dostala infúzie. Včera nás prepustili s tým, že nevedia čo jej je.

Krv a moč na zápaly mala negatívne, stolicu na parazity + rotavírusy, adenovírusy, norovírusy negatívne. Žiadala som sono bruška + črievka, ktoré nám neboli vykonané s odpoveďou, že lekárka, ktorá robí tieto vyšetrenia má dovolenku do konca mesiaca. Nikto ju nezastupuje.

Termín na gastro máme až 18.8. Hlieny v stolici mala počas celej hospitalizácie a aj stále má. Testy na celiakiu mala robené v marci s negatívnym výsledkom. Od apríla užíva vitamín C,D,B a Probiofix baby.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hlieny v stolici môžu byť spôsobené UM mliekom, ktoré podľa viacerých odborníkov už nie je v tomto veku potrebné podávať.

Určite odporúčam zaradiť do stravy Omega 3 a 6 vo forme rastlinného alebo rybieho oleja. Tiež je potrebné vyskúšať do troch rokov dieťaťa vyskúšať všetky potraviny, ktoré doma používate.

Do 3 rokov sa zakladá črevný bióm a formuje imunita. V troch rokoch sa črevný bióm podobá biómu dospelého človeka a už je ťažšie formovateľný.

Určite odporúčam kompletné gastro a imuno vyšetrenie.

Ak budete potrebovať pomôcť so stravou, tak som Vám k dispozícií.


Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/