Akým testom sa dá potvrdiť intolerancia na laktózu?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

ráno po káve s mliekom som začala zvracať. Tak som mlieko vysadila, ale stále ma preháňa a nafukuje. Občas mám bolesť v ľavom boku ako keby črevo. Obmedzujem mliečne výrobky.

Mám tabletky na reumaticku artritídu, ktoré obsahujú aj laktózu. Bola som u doktora a ten mi zobral krv na kravské mlieko Povedal, že to mám v poriadku.

Existuje aj iný test na laktózu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

poľa lokality bolesti porozmýšlajte nad náštevou gastra, aby vám vylúčil ochorenie žlčníka.
Neviem, u ktorého lekára ste boli ani aký test vám spravil, ale najbežnejšie sa robí alergia na mliečnu biekovinu cez protilátky IgE.

Ešte treba vyšetriť laktózovú intoleranciu výdýchovým testom a intoleranciu na mlieko (IgG).

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/