Histamínová intolerancia a syndróm dráždivého čreva. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
15. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám histamínovú intoleranciu a zároveň k tomu mi diagnostikovali syndróm dráždivého čreva. Vyše dvoch rokov mám problémy najmä s trávením. Prešla som si všetkými gastro vyšetreniami a nič sa nenašlo. Stalo sa mi, že som aj odpadla, bolesti brucha sú vlastne každodenné, veľakrát musím ísť náhle na toaletu.

Bola som aj na alergológii, kde mi pani doktorka potvrdila HIT. Alergiu mám len slabú a to na ryžu.

Musím sa priznať, že ma to tie stavy dosť obmedzujú. Fyzický ani nevládzem ako predtým, občas aj par schodov a zadýcham sa. Užívala som Daosin, teraz Nalcrom, ale necítim nejakú výraznú zmenu. Aj tak na druhý deň mávam hnačku. Stane sa, že to príde aj ten deň.

Začínam byť už zúfalá.

Čo by mi trochu pomohlo?

Rozmýšľala som už aj nad testami na potravinovú intoleranciu, ale netuším, že do akej miery sú pravdivé.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade si treba uvedomiť, že histamínová intolerancia je syndróm. Čiže by sa dalo povedať že syndróm dráždivého čreva aj syndróm histamínovej intolerancie má nejakú príčinu.

Odporúčam vyradiť laktózu, mliečnu bielkovinu, spracované potraviny a pripravovať si stravu doma zo základných kvalitných surovín len varením.

Pomôcť môžu výživové doplnky a správna liečba. Budem rada ak ma budete kontaktovať a systematicky si prejdeme jednotlivé postupy prostredníctvom konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/