Má dcérka alergiu i napriek tomu, že niektoré mliečne výrobky toleruje?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

moja dcérka môže jesť jogurty, Lučinu a maslo v malom množstve. Ďalšie výrobky ešte testujeme. Škodí jej ale mlieko a aj smotana. Hneď sa vyhádže na tváričke, niekedy aj na telíčku. Občas sa vyhádže aj z potravín, ktoré jej predtým neškodili.

Keď vypije mlieko vo väčšom množstve, tak sa jej vytvorí akoby ekzém na líčku. Krvný test na alergiu na bielkovinu kravského mlieka nepotvrdil.

Používame kokosové a mandľové mlieko a ovsenú smotanu

Môže dcérka z toho vyrásť?

Ako jej mám upraviť stravu?

Ďakujem

Dobrý deň,

prejavy, ktoré opisujete nazančujú, že problém nie je vyriešený. Preto sa nevzdávajte a hľadajte príčinu nadaľej. Konzultujte symptómy s lekárom, ktorý by mal navrhnúť daľší postup.

Pokiaľ vyšli krvné testy na mliečnu bielkovinu negatívne a stále sledujete prejavy po konzumácií mlieka a výrobkov z neho odporúčam daľšie testovanie (laktózová intolerancia, intolerancia mlieka, príp. iné ochorenia tráviaceho traktu).

Je možné, že prejavy sú aj z iných druhov potravín. Preto by bolo vhodné komplexné testovanie potravinových alergií a intolerancií.

Náhrady mlieka, ktoré používate sú vhodné, sledujte si však ich zloženie (cukor, prídavné látky, konzervanty). Výborným pomocníkom pri výrobe domáceho rastlinného mlieka je MioMat. Rastlinné mlieko si môžte kúpiť aj v praktickej sušenej forme. https://www.biosalus.sk/rastlinne-mlieka/kokoso...
Do stravy zaraďte aj probiotiká.

Nespomínate však vek dcérky, tak neviem či je kojená, ak áno upravenú stravy by ste mali mať aj vy.

Všetky kupované potraviny by mali mať čo najjednoduchšie zloženie a nemali by obsahovať umelé a prídavné látky.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/