Nedostatok železa u štvorročnej dcérky

Zodpovedané
15. feb 2019

Dobrý deň,

moja štvorročná dcéra má problém so železom v krvi. Vždy ho mala pri odberoch na spodnej hranici, ale pri poslednom odbere úplne minimálne. Dostala kvapky, ale stále je to len spodná hraničná hodnota.

Test na celiakiu bol negatívny. Stravu má vyváženú, spapá všetko.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

železo je veľmi dôležité pre vývoj dieťaťa. Prenáša kyslík do všetkých orgánov a tkanív.

Prejavom nedostatoku môže byť stála únava, neprospievanie a bledá pokožka.

Najlepšia a odvedčená kombinácia je železo s vitamínom C, ktoré sa navzájom podporujú a pôsobia synergicky.

Na farmaceutickom trhu existujú dva druhy železa - viazané na anorganickú a organickú zložku. Tieto doplnky majú nie príliš vážne vedľajšie účinky, ale môžu spôsobovať napr. zápchu.

Riešením je preto chelátové železo, ktoré je viazané a chránené aminokyselinami a dostáva sa tak oveľa rýchlejšie do krvi. Jeho vstrebateľnosť je veľmi výsoká a ľahká je aj stráviteľnosť. Skombinovať odporúčam s lipozomálnym vitamínom C, ktorý je naviazaný na slnečnicový lecitín a má podobné vlastnosti ako chelátové železo. Jeho trvanlivosť je 6 týdžňov a jedná sa o živý produkt. https://www.biosalus.sk/vitaminy-a-mineraly/lip...

Z prirodzených zdrojov môžete železo doplniť cviklovou šťavou, šťavou z granátového jablka a melasou.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/