Aký pôrod ma čaká, keď má plod bradykardiu?

Zodpovedané
15. nov 2023

Dobrý deň,

plod má bradykardiu. Plodová voda a aj prietoky sú v norme. Bábätko zatiaľ prospieva.

Aký pôrod ma čaká?

Je možné rodiť vaginálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

postup závisí od závažnosti bradykardie a od stavu srdiečka plodu krátko pred pôrodom.

Ak ide o závažný nález, tak sa doporučuje pôrod v blízkosti Detského kardiocentra (Kramáre) s možnosťou skorého prevezenia bábätka na včasnú diagnostiku, prípadne intervenciu.

Doporučujem Vám ultrazvukovú kontrolu plodu pred narodením v Detskom kardiocentre.

MUDr. Matej Nosáľ, PhD.
Primár Kardiochirurgického oddelenia Detského kardiocentra
Predseda Správnej rady Nadácie šťastné srdcia
Limbová 1
83351 Bratislava
Tel: 02 59371 327
Web: http://www.nadaciastastnesrdcia.sk/