Má 9,5 kg dieťa sedieť v protismere?

Zodpovedané
2. apr 2020

Dobrý deň,

moje dieťa má rok a váži cez 9,5 kg.

Máme kúpiť auto sedačku v protismere, čiže smerom vzad ku kreslám?

Zmestia sa tam nožičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre takéto dieťatko určite ešte autosedačku v protismere. To, prečo je to dôležité som písala tu: https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Nožičky sa určite zmestia, dieťatko si vie nôžky skrčiť alebo vyložiť. Z bezpečnostného hľadiska aj z hľadiska pohodlia je to lepšie ako v smere jazdy.

V smere jazdy má dieťatko totižto spustené voľne dole a nepodložené a teda častokrát sa stáva, že dieťatku pri dlhšej ceste nôžky stŕpnu.

Pozerajte autosedačku v kategórii 0 - 18 kg alebo i-size od narodenia alebo pol roka do 105 cm. Ideálne sa inšpirujte tu v poradni, alebo si pokojne zadajte novú otázku.

Ideálne ak by ste potom aj napísali v akej cenovej relácii a či máte v aute Isofix.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute