Protismerná autosedačka s isofixom s nosnosťou nad 18kg

Zodpovedané
19. dec 2022

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu s výberom sedacky.

Syn má skoro 3 roky, 17 kg, 98 cm a máme auto Hyundai i30 r. výroby 2018.
Momentálne máme sedačku Joie i-spin 360. Syn v nej sedí v protismere, sme s ňou spokojní. Pomaly sa pozeráme po ďalšej, ak nám z tejto vyrastie.

Poprosím typ na protismernú alebo obojsmernú (s protismerom co najdlhšie), upevnenie s isofixom, 5 bodové upínanie ideálne čo najdlhšie.
Suma do cca 400,-€.

Ďakujem pekne vopred

Dobrý deň,

autosedačky, ktoré poskytujú protismer do viac než 18kg a v aute sa upevňujú systémom Isofix, presahujú daný rozpočet.

Z obojsmerných autosedačiek v rámci rozpočtu je možné voziť v protismere do 19kg vo Vašej súčasnej autosedačke Joie i-Spin 360. Do 19kg poskytne protismer aj Graco Ascent. Je to protismerná autosedačka, polohovateľná do 6 pozícií sklonu. Do auta sa upevňuje prostredníctvom isofixovej základne Graco IsoFamily. Je vhodná aj do áut so šikmým sklonom sedadiel. Jej bezpečnosť je potvrdená úspešným Plus Testom (extrémne náročný švédsky test autosedačiek).

Vo Vašom rozpočte z protismerných autosedačiek odporúčam:

  • Britax Römer Max-Way Plus - protismerná autosedačka, v aute sa upevní bezpečnostným pásom auta, nosnosť aj použitie 5 bodových integrovaných pásov do 25kg. S vylepšenou bočnou ochranou oproti staršej verzii, výhodou je možnosť polohovania pred inštaláciou. Jej bezpečnosť je potvrdená Plus Testom (najnáročnejší test autosedačiek na svete).
  • Avionaut Sky - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg. V aute sa upevňuje bezpečnostným pásom auta, je vhodná aj na šikmé sedadlá. Samozrejmosťou je 5 bodové zapínanie dieťaťa až do 25kg, ako aj úspešný Plus test. Lepšiu stabilitu zaisťuje oporná noha, pre menšie deti sú výhodou výborné zmenšovacie vložky.
  • Axkid Move - protismerná autosedačka s nosnosťou do 25kg, 5 bodové zapínanie do 25kg. Inštalácia v aute prostredníctvom bezpečnostného pásu auta, jna šikmých sedadlách sa použije klin na vyrovnanie sklonu. Pred inštaláciou je možné nastaviť jednu z dvoch polôh, autosedačka úspešne prešla aj Plus testom.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek