Je to inkontinencia?

Zodpovedané
3. nov 2021

Dobrý deň,

som 5 mesiacov a pár dní po druhom pôrode. Prvý pôrod bol prirodzený (skončil kliešťami), ale žiadne problémy po ňom som nemala. Tri roky po ňom som mala druhý pôrod, ktorý kvôli zlým výsledkom na záznamoch skončil akútnou sekciou v 38. týždni Tiež som po pôrode nemala žiadne problémy.

Po šestonedelí, keď som prestala krvácať, tak som fungovala normálne. Nenosila som ani intímku. Cca 3 mesiace po pôrode som si začala všímať, že mám nonstop vlhké nohavičky. Začala som nosiť intímku pre lepší pocit. Objednala som sa ku gynekologičke, ale kvôli chorobe sa to posunulo až o ďalší mesiac. Doktorke som hneď povedala. Tá ma ukľudnila, že mám mykózu alebo kvasinky. Dala mi tabletky na vklad a kázala potom probiotiká na vklad a o 3 týždne vraj budú výsledky.

Výsledky sú negatívne, ale ja mám stále mokré nohavičky. Je to hrozné. Už sú mokré aj nohavice. Zvláštne je to, že na nohavičkách nevidieť mokrý fľak a ani to nesmrdí.

Doktorka mi kázala kompletne vyšetriť moč, plus ešte 2 mesiace vkladať probiotiká a posilniť panvové dno. Vraj na vyšetrenie u urológa je ešte skoro. Tak čakám na výsledky, ale mám zlý pocit z toho. Necítim, že by mi niečo unikalo, i keď chodím na wc asi tak 20x za deň. Nemám ešte asi 30 rokov. Nechcem už mať inkontinenciu.

Čo si o tom myslite vy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa údajov, ktoré ste napísali mi nie je jasné, čí sa jedná, alebo nejedná o mimovoľný únik moču alebo gynekologický problém.

Bolo by vhodné zopakovať návštevu u Vášho gynekológa a aj urológa. Pokiaľ špecialista potvrdí, že sa jedná o inkontinenciu moču, teda nechcený únik moču, urológ Vám na základe Vašej anamnézy doporučí ďalší diagnostický a liečebný postup.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Monika Nováková