Je potrebné sa pri KET Nativ trafiť s Ovitrelle do ovulácie?

Zodpovedané
29. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom KET.

Je potrebné sa pri KET Nativ trafiť s Ovitrelle do ovulácie?

Keď som mala podľa ovulačných bolestí ovuláciu deň pred pichnútim Ovitrelle, kedy si potom telo myslí, že bola ovulácia?

Je sliznica maternice kompatibilná prijať embryo, ak je vklad 5 dní podľa Ovitrelle a 7 dní podľa prirodzenej ovulácie?

Dá sa na sone vidieť, ak práve prebieha ovulácia?

Že folikul praskne a hneď je CL, alebo kedy až po prasknuti folikulu vidieť CL?

Ďakujem

Dobrý deň,

podmienkou KET v naturálnom cykle je ovulácia. Pred ovuláciou sa má vykonať folikulometria, ešte lepšie aj odber hormonálnych parametrov k tomu.

Cieľom týchto vyšetrení je určiť približný termín ovulácie a k tomu je možné podať Ovitrelle (obvykle sa podáva paušálne), aby táto injekcia podporila prasknutie folikulu.

Ideálny čas na KET je 7 dní po podaní Ovitrelle. To znamená, keď sa podáva Ovitrelle vo štvrtok, tak KET by mal byť vo štvrtok nasledujúci týždeň. Ovulačná bolesť väčšinou prichádza ešte pred ovuláciou a nie je smerodajná.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19