IUI a pozitívny ovu test už pred pichnutím Ovitrelle

frida1990
16. júl 2021

Ahojte, dnes je piatok a ja mám takýto ovu test (vid foto). Podľa inštrukcií si mam zajtra tj v sobotu večer pichnúť ovitrelle a v pondelok IUI. Myslíte že folikul dovtedy vydrží? Mne zvyčajne praskne pri veľkosti 24-26mm a včera (tj vo štvrtok) som mala 17mm. Modlím sa nech do pondelka folikul vydrží, cez víkend sa IUI nerobí. Ďakujem za vaše názory

frida1990
autor
16. júl 2021

Prikladám foto

dejna_
16. júl 2021

@frida1990 kamoške to vychádzalo na víkend tak nakoniec nemali inseminaciu ale mali mať len pohlavny styk a dnes je tehotná 🥰..ona pichla v piatok večer injekciu a v nedeľu ráno mali mať styk ale samozrejme každá to má inak ....

mikasz
16. júl 2021

@frida1990 ja myslim, ze uplne v pohode vydrzi. Folikul rastie cca 2mm denne. Ovitrelle sa vacsinou picha 36h pred zakrokom. Test este nemas pozitivny, testovacia ciarka ma byt tmavsia alebo rovnako tmava ako kontrolna. Ked tak to dnes poistite sexom, spermie par dni vydrzia a stihnu sa aj do pondelka doplnit cerstve. Drzim palce

nafka0483
16. júl 2021

@frida1990 Tento ovulacny test nie je pozitivny. Neboj sa, vypocitali ti to dobre 🙂 drzim palce nech to vyjde

len_nig
16. júl 2021

Podľa mňa skúste cez víkend zajtra pozajtra prirodzene 😊 ja som to dievča z prvého komentu a nám to vyšlo 😊

frida1990
autor
17. júl 2021

Ďakujem žienky ❤️

frida1990
autor
17. júl 2021

No baby, dnes bazalka 36,8 takže troška tomu nerozumiem. Dúfam že to bol iba nejaký výkyv a zajtra bude zas nízko.. Keď si dnes večer pichnem Ovitrelle, tá by nemala ovplyvňovať bazalnu teplotu že? Ešte zajtra zmeriam a uvidím.

frida1990
autor
17. júl 2021

Tak to bol nejaký výkyv, dnes je ovu test pozitívny (fotka - horný je včerajší, dolný je dnešný), takže ideme podľa pôvodného plánu a dúfam že ovulácia nastane až v pondelok ☺️ ideme do Heliosu, držte mi palce dievčence, moje prvé IUI po takmer 3 rokoch snahy prirodzene.

len_nig
17. júl 2021

@frida1990 podľa mňa zbytočne riešiť bazalku a testy, proste sa riad čo ti povedali v centre, ver že oni vedia najlepšie 😊 zbytočne sa stresujes

rybka1985
17. júl 2021

@frida1990 ja som mala v piatok 15 mm a na IUI idem v utorok

frida1990
autor
17. júl 2021

@len_nig no oni sami povedali že ideálne by to bolo zajtra v nedeľu ale že to nikto kvôli IUI cez víkend nepríde, takže bude to hop alebo trop, musím to už nechať tak, ako má byť tak bude

dejna_
17. júl 2021

@frida1990 ja by som to poistila dnes ešte sexom 🥰

frida1990
autor
17. júl 2021

@dejna_ no ale my máme slabších plavcov a ja mám hlien ktorý tvorí protilátky, takže by sme ich len zbytočne vybuchali a do IUI by sa už nestihli obnoviť...

dejna_
17. júl 2021

@frida1990 myslím že dva dni by im stačili každopádne je to na vás 🙃 držím palce 🍀

frida1990
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
frida1990
autor
17. júl 2021

@dejna_ myslíš aj pri nižšom počte? Vôbec neviem 🙄. Môj má celkovo okolo 20 miliónov na celý objem, a taky spg ma iba po aspoň 5-dňovej pauze. Keď sme mali kratšiu abstinenciu, tak ten počet bol hlboko pod. A progresívna rýchlosť 25%.

nafka0483
17. júl 2021

@frida1990 Riad sa tym co povedali v CAR. Oni vas vysetrovali, dali odborne pdporucania, tak tomu doveruj ;)

milka1988
17. júl 2021

@frida1990 presne môj prípad. Volaj dr. Ja som mala ráno na ultrazvuku 17mm folikul a praskal vždy neskôr. Ale robila som si na obed ovu test a už bol silno pozitívny. Tak som volala dr a on ze nech si pichnem uz vecer ovitrelle a zajtra rano robíme IUI. A veru rano teplota stupla takze mi ovulacia prebehla. Keby som si nerobila test, ovitrelle pichnem na dalsi den a IUI by bolo az na dalsi den od pichnutia nestihli by sme uz vajíčko. A vďaka tomu nám vyšlo IUI

milka1988
17. júl 2021

@frida1990 a ovulacne testy sa maju robiť od 10:00 do 20:00 nie skor a nie neskôr. Nie z ranneho moču

milka1988
17. júl 2021

@len_nig nie je to zbytočne precitaj si moj prispevok vyssie 🙂 keby sme sa riadili Heliosom tak by sme robili uz IUI zbytočne

dejna_
17. júl 2021

@frida1990 ťažko povedať väčšine mužov stačí dva dni ale samozrejme je to na vás ak máte overené vyšetreniami že mu treba dlhšie tak asi treba čakať

frida1990
autor
17. júl 2021

@milka1988 robila som prvý okolo desiatej a druhy o druhej, oba pozitívne. Ale tak práve sme pichli o 21:00 ovitrelle a pozajtra ideme na IUI, čo už keď zajtra nemôžme kvôli víkendu. Budem dúfať, že to vyjde. Keby ja netvorím protilátky a manžel by mal ok spermie tak to dnes poistíme sexom, ale v našom prípade by to bolo skôr na škodu.

frida1990
autor
17. júl 2021

@milka1988 no vy ste mali to šťastie že vám to nepadlo na víkend. U mňa by bolo ideálne keby ideme na IUI zajtra, len škoda že je nedeľa... Nikde mi to nespravia

milka1988
17. júl 2021

@frida1990 to mi nesedi lebo hore pises dnes som robila test a pridavala si fotku o 8:38 preto pisem ze treba po 10 tej robit ;) a pred iui sa nesmie poistovat, inak v deň iui buxe male mnozstvo po precisteni a oni tiez nemozu vkladat malo. Maju urcite hranice. Helios ma10-30milionov/ml. Cize by ste mohli prísť uplne o možnosť vkladu tym poistovanim.
Uz len dúfať a verit ze v pondelok to bude presne akurát nacasovane ;) vajicko zije 12-24 hodin este 🙂 podla mna to este stihnete

frida1990
autor
19. júl 2021

Tak baby, dnes ráno bolo IUI, folikul už tam nebol 🙄 spravili mi ho aj tak, vraj vajíčko je schopné oplodnenia 12-24 hod po uvoľnení vajíčka. V sobotu som mala pozitívny test, potom už som netestovala ani nemerala teplotu lebo som si v sobotu večer pichla už to ovitrelle takže už výsledok by bol ovplyvnený. Takže reálne netuším kedy k ovulácii došlo, necítila som nič. Ach taká škoda tej nedele, keby sme boli išli v nedeľu, pekne by sme chytili ovuláciu.. No nič, možno sa stane zázrak.

frida1990
autor
19. júl 2021

@milka1988 ďakujem budem veriť že áno ❤️ tú sobotu som si robila viac testov v rôznych častiach dňa aj ráno aj poobede a jeden ešte večer pred pichnutím ovitrelle, všetky boli už silne pozitívne. Potom som viac už netestovala. Ktovie kedy reálne ta ovu prebehla

dejna_
19. júl 2021

@frida1990 pravdepodobne v nedeľu sa uvoľnilo každopádne čaká cca 24 hodín takže šanca tam je 🍀

milka1988
19. júl 2021

@frida1990 podla mna si to stihla akurát lebo po pozitívnom teste príde ovulácia tak do 48 hodin a ovitrelle dokonca trochu spomalí rast folikulu. Čiže ti podla mna praskol v nedeľu a akurát ráno ti spravili iui uz len veriť je oplodnia vajíčko a pekne sa uhniezdi 🙂 predstavuj si celý proces v hlave jednotlivé štádia a prihováraj sa k nemu ako keby to bolo 🙂

nafka0483
19. júl 2021

@frida1990 Keby tam este folikul bol, tak by spermie nemuseli prezit kym praskne. Cize teraz si to praveze mohla mat super nacasovane - vajicko uz cakalo vo vajickovode a prisli cerstve spermie, tak len verit, ze to vyslo 🙂 bud pozitivne naladena.

frida1990
autor
19. júl 2021

Ste úžasné, ďakujem za povzbudenie, lebo cely deň mám z toho zmiešané pocity, už mi je ľahšie, ďakujem ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre