Ako liečiť opakovanú infekciu počas snaženia sa o dieťa?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň,

mám 32 rokov a s 35 ročným manželom sa pár mesiacov snažíme o bábätko. Pár dní pred menštruáciou ma však opakovane začne páliť v podbrušku a mám žltý výtok.

Najprv mi gynekologička predpísala Polygynax a Clogin. Výsledok steru bol negatívny. Preliečila som sa a o 2 mesiace som znova začala mať rovnaké príznaky. Mala som zápal pošvy a gynekologička mi predpísala Lomexin a opäť Clogin.

Podľa ultrazvuku som mala vaječníky aj maternicu v poriadku. Výsledok CRP testu bol negatívny. Výsledok steru bol však taký, že mám streptokoka. Gynekologička povedala, že nasadená liečba je dostatočná.

Teraz mám opäť rovnaké príznaky - pálenie v podbrušku, žltý výtok. Nebaví ma stále chodiť ku gynekologičke a vysvetľovať.

Ako sa mám zbaviť opakovanej infekcie?

Manžel žiadne príznaky nemá.

Mal by podstúpiť nejaké vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite pošlite partnera na urológiu, aby zistili či nemá infekciu hoci aj bezpríznákovú.

Dr. Rybánska