Dá sa otehotnieť, keď mám PCO?

Zodpovedané
23. mar 2021

Dobrý deň,

bola som u svojho gynekológa, keďže už pár rokov mám problém s menštruáciou, ktorá mi vôbec nechodila. Dnes mi dal lieky na vyvolanie menštruácie Norethisteron 2x denne jednu tabletu po dobu 10 dní. Potom vysadiť, čakať na MS a počas MS ísť na krv - hormonálny profil.

Už dávnejšie mám diagnostikované PCO s tým, že mám viac mužských hormónov. Je to vidieť na ochlpení.

Dá sa otehotnieť a akú liečbu odporúčate?

Pôjde to aj prirodzenou cestou?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade pri tejto diagnóze potrebujete dosiahnuť ovuláciu, ktorú v prípade, že nemáte menštruáciu (resp. ju máte vždy iba vyvolanú gestagénom) predpokladám nemáte.

Požiadajte svojho gynekológa o medikamentóznu indukciu (navodenie) ovulácie, alebo sa zverte do rúk odborníkom v centre asistovanej reprodukcie.

V prípade, že sa nám podarí navodiť ovuláciu liekmi, tak je možné aj otehotnenie prirodzenou cestou ak tehotenstvu nebráni ešte iný nediagnostikovaný problém.

Dr. Rybánska