Je možné tehotenstvo i napriek negatívnemu testu?

Zodpovedané
9. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V novembri som si dala vybrať Mirenu. Menzes som dostala 2. decembra, alebo bolo to len slabé dvojdňové špinenie.

Na 12. DC som išla k lekárovi na podozrenie zápalu, keďže som mala bolesť bruška a celého spodku. Po prehliadke a sone skonštatoval, že nevidí nič. Ani zápal a ani cystu. Len to, že mám vysoko sliznicu.

Pichol mi vyvolávačku a menzes aj napriek mi aj tak neprišiel. Je tomu už mesiac. Tak som išla znovu k lekárovi. Ako robil sono, tak zistil, že tam niečo je...Nevedel povedať s určitosťou, či ide o gestačný vak.

Malo to 5 mm. Pred mesiacom na vyvolávačke bolo všetko v poriadku. Prehliadku a cytológiu mám absolvovanú v novembri. Sono a krv na hCG mi spraví o týždeň.

Môže to byť tehotenstvo aj napriek tomu, že test z ranného moču mám negatívny?

Spravila som ich už asi 20 a ani náznak čiarky.

Ak by ten gestačný vak nebol v maternici, ale niekde inde umiestnený, bolo by to vidieť?

Bolesť mam občas v krížoch a cítim malý tlak v podbrušku. Ako keby nafúknuté podbruško.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať, o čo sa jedná.

Ak by to bolo tehotenstvo a gestačný vačok by aj bol mimo maternice, tehotenský test z moču by mal byť pozitívny, najmä pokiaľ ste si ho spravili opakovane.

Dôležitejší je však výsledok beta-HCG z krvi.

Preto dôverujte vášmu lekárovi a držte sa jeho doporučení, pretože on ten nález videl na ultrazvuku a vie porovnať minulý a aktuálny stav vašej sliznice a celkovo nález v malej panve.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková