Môžem byť nádor dôvodom, že prečo sa mi nedarí otehotnieť?

Zodpovedané
16. feb 2021

Dobrý deň ,

mám 28 rokov, 6 ročného syna a o druhé bábätko sa snažíme 7 mesiacov bez výsledku. Minulý týždeň som bola u svojho urológa kvôli bolesti v pravom boku. V maternici mám neustále kŕče a veľké bolesti z obličky, ktoré sa mi presúvajú dole do podbruška. Trvá to už druhý rok, a preto som absolvovala v roku 2019 laparoskopiu brucha. Tam mi 4 hodiny operovali rozsiahle zrasty v celom bruchu a aj v maternici. Lenže v maternici mi nerobili nič, lebo bolo riziko vykrvácania.

Urológ mi však našiel na pravej obličke nádor 2 cm. Ešte nevieme o aký nádor presne ide. Vo štvrtok idem na magnetickú rezonanciu. Inak všetky gynekologické vyšetrenia mám v poriadku.

Môžem byť nádor dôvodom, že prečo sa nám nedarí otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí to byť práve nádor, možno celkový stav organizmu. Každopádne 7 mesiacov vo vašom veku nemusí znamenať problém.

Vzhľadom na anamnézu by som odporučila vyšetrenie priechodnosti vajcovodov HyFoSy (kontrastnou penou pod ultrazvukom, bez nutnosti otvorenej chirurgie, vrátane laparoskopie) po doriešení stavu na obličke.

Dr. Rybanska