Po dvoch týždňoch meškania som dostala menzes. Môžem byť tehotná?

Zodpovedané
26. okt 2019

Dobrý deň,

menštruácia mi meškávala týždeň. Ale tentokrát boli dva týždne, čo mi meškal menzes. Volala som gynekologičke a tá mi kázala doniesť moč.

No len na druhý deň, keď som tam mala ísť, tak som dostala menštruáciu. Zvláštne je, že bola ružovkastá.

Tehotenský test som si robila po styku a týždeň po styku. Obidva boli negatívne. Viackrát som sa informovala a viac názorov som počula, že pokiaľ mám 3 dni menštruáciu, tak je dosť možné, že som v tom.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

isté jemné odchýlky v intenzite a počte dní menštruačného krvácania sú normálne a môžu sa mierne meniť v rámci viacerých cyklov.

Môže to byť spôsobené stresom, hormonálnymi výkyvmi či zápalom a pod.

Platí, že tehotenský test z moču má význam si spraviť až pokiaľ vám pár dní mešká menzes, nie po pohlavnom styku a prípadne ho ešte zopakovať v priebehu ďalších dní v prípade, že prvý test vyšiel negatívny. Najlepšie je tento test spraviť ráno z prvého moču, v ktorom býva hladina tehotenského hormónu najvyššia.

Pravdu povediac, pokiaľ máte menzes, graviditu by som nepredpokladala, takéto prípady sú skôr zriedkavé.

V prípade pochybností je presnejší odber tehotenského hormónu z krvi.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková