Snažíme sa o dieťa a nedarí sa. Mám začať užívať Inofolic a muž Folandrol?

Zodpovedané
9. feb 2021

Dobrý deň,

4 mesiace sa snažíme neúspešne o bábätko. Užívala som Femibion, teraz Ladeevita, beriem aj C vitamín a Omega. Sem tam zinok. Manžel berie Omega s E vitaminom, zinok, C, D.

Mám pravidelný 28 dňový cyklus, citeľnú ovuláciu cca 14 deň (pichanie vždy na jednej strane, plus ovulačny hlien). Nikdy som nemala gynekologické problémy. Ani jeden nefajčíme a ani nepijeme alkohol.

Čítala som pozitívne ohlasy na Folandrol a Inofolic.

Je vhodné ich zaradiť v našom prípade?

Mám naďalej užívať aj Ladeevita a Femibion?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že máte do 35 rokov sú 4 mesiace ešte doba kedy nie je žiadny dôvod na stres a okrem kyseliny listovej nie je suplementácia vitamínov nutná, v prípade vyváženej stravy.

Ak cítite nutnosť užívať vitamínové doplnky - Folandrol aj Inofolic obsahujú všetko potrebné a nie je v tom prípade potrebné užívať ešte niečo ďalšie.

Dr. Rybanska