Som 1,5 mesiaca po vysadení antikoncepcie a ovulačné testy nič neukazujú. Prečo?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovulačných testov. Som 1,5 mesiaca po vysadení hormonálnej antikoncepcie a ovulačné testy nič neukazujú.

Je možné, že sa mi ešte nenaštartovala ovulácia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

obnovenie ovulácie je po vysadení hormonálnej antikoncepcie zvyčajné okamžité.

Ovulačným testom však nemožno bezvýhradne veriť. Zverte sa vášmu gynekológovi, že sa chcete pokúšať o bábätko a dohodnite sa s ním na jednoduchom odsledovaní vašej ovulácie prostredníctvom ultrazvukového vyšetrenia (u väčšiny žien vidíme dominantný ovulačný folikul medzi 10. - 12. dňom cyklu), resp. aj odberom krvi na zistenie hormonálnych hladín v období okolo ovulácie.

V určitých prípadoch sa ale môže stať, že ovulačný folikul nepraskne, čím sa z neho nemôže vylúčiť vajíčko potrebné k oplodneniu.

Preto sa na vyvolanie ovulácie zvykne podať injekcia a následne sa naplánuje pohlavný styk.

Veľa šťastia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Janka Mišáková