Som v 12. týždni a mám nízko položenú placentu. Môžem užívať Dicynone?

Zodpovedané
3. aug 2020

Dobrý deň,

som v 12. týždni a mám nízko položenú placentu. Týždeň som špinila. Hneď ako doktorka zistila problém s placentou, tak mi predpísala Ascorutin, Dicynone, Duphaston.

Na začiatku tehotenstva som bola vyšetrovaná na hematológii kvôli prvému potratu. Vyšli mi nejaké mutácie, ale boli v norme. Počas tehotenstva som bola na hematológii už trikrát a výsledky boli vždy lepšie. Som bez liečby.

Môžem podľa Vás užívať Dicynone?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

liečba s Dicynone bola predpísaná kvôli špineniu a nie kvôli hematologickým vyšetreniam. Lekár Vám túto liečbu odporučil, držala by som sa týchto pokynov.

V prípade, že špinenie ustúpi Vám predpokladám liečbu opäť vysadí.

S pozdravom