Nízko položená placenta

kristinastojko
17. apr 2023

Dobry večer , je tu niekto kto má nízko položenú placentu ?

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristinastojko
autor
17. apr 2023

@sella38 môžem sa spýtať koľko cm od vnútornej bránky? A aký ste mali pôrod ?

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elmivelmi
17. apr 2023

@kristinastojko zalezi v ako tyzdni si,casom sa vytiahne,ja som mal asi 1,7 od v utornej branky a vytiahla sa pekne,rodila som normalne,problem je led je centralna ale o zakryva vnutornu ale aj ta co zakryva sa moze vytiahnut.Ale tebe ani nezakryva cize ok.Menej sa namahaj,nedvihaj a inak to mas ok.

kristinastojko
autor
17. apr 2023

@elmivelmi Mám 35 týždeň a placentu mám 3 cm od vnútornej bránky čiže prekrýva... V Nitre na rizikovej mi vravia že môžem rodiť prirodzene no len je tam riziko vykrvácania

kristinastojko
autor
17. apr 2023

@sella38 dali vám hneď cisársky alebo vás chceli dať najprv prirodzene a keď nastanú komplikácie tak vám dajú akútny cisársky? To planaju u mňa .

kiki68
17. apr 2023

@kristinastojko ja som mala, do 26tt Praevia Marginalis, potom sa malo vytiahla, ale aj to dost vedelo boliet.
Rodila som prirodzene, len bol problem tu placentu porodit. Nakoniec to nejak spravili s ladom, pol hodinu sme s tym sachovali, chcela som sa vyhnut cisteniu. Mne vyrastala z Opa neho bodu ako ma vyrastat. Mne v 24tt povedal, ze to vidi na cisarsky, ale nastastie sa to nejak upratalo. Hlavne nic tazke nedvihat, aby sa to este viac nedalo dole

sella38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
17. apr 2023

@kristinastojko Inak mne dva dni pred porodom hovorila lekarka, ze ci som ok s cisarskym, ze to tak vidi. A nakoniec bol pomerne rychly porod prirodzene

elmivelmi
18. apr 2023

@kristinastojko prekryva ja som mala od vnutornej branky 1,7 ale neprekryvala,takze som poxhopila ze ri neprekryva.No ak sa ti to nevytiahne,aky si tyzden?Tak neriskuj prirodzeny.Nemoze byt cez branku to sa neda rodit,Ale nvm ci si ju pochopila tu dr od branky znamena ze je 3cm smerom dohora od branky,znamena ze branka je volna.Opytaj sa na to este poriadne,mne vraveli od branky-neprekryva ale je 1,7mmod vnutornej branky ze je volna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre