Mám PCOS alebo predčasné ovariálne zlyhanie?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bola som v CAR a vraj mám predčasne ovariálne zlyhanie.

AMH 0.30 pred 3 rokmi (aktuálne 33). Podstúpila som IVF a boli odobraté 4 vajíčka po stimulácii vysokými dávkami Meriofertu. Naposledy som bola u endokrinológa v národnom endokrinologickom ústave. Ten mi povedal, že mám PCOS. Stadiaľ je aj priložená správa.

Výsledky mal až neskôr, o PCOS mi hovoril v deň odberu. V správe to neuvádza.

U gynekologičky som liečená Duphastonom. Nekrvácam. Keď Duphaston neberiem, tak mám hypeplaziu maternice. Teraz Duphaston brať nemôžem kvôli zlým pečeňovým testom - steatofibróza pečene.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo ste uviedla, tak sa jedná o predčasne ovariálne zlyhanie. Nie PCOS.

Nemôžem Vám odporučiť liečbu a ani vyšetrenia týmto spôsobom.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk