Spôsobuje Fraxiparine špinenie po KET?

Zodpovedané
14. jún 2021

Dobrý deň,

13.5.2021 som absolvovala úspešný KET. Momentálne som v 6. týždni + 6 dní. Beriem 3x denne 2 tbl Estrofem, 2x denne 2 tbl Progesteron, Fraxiparin 0,3, Medrol, Femibion, Potassium, calcium, magnezium, probiotiká pre tehotné.

Už trikrát som mala špinenie. V 4. týždni hnedé, v 5. týždni ružové a v 6. týždni to bola červená krv. Vždy som išla k lekárovi a nevedel príčinu. Vraj pravdepodobne praskla nejaká cievka. Vždy to ustúpilo v priebehu pár hodín.

Môže to byť spôsobené Fraxiparinom?

Na začiatku júla máme ísť na dovolenku do Chorvátska.

Čomu sa tam mám vyhýbať?

Môžem jesť v tehotenstve ananás, sójovú omáčku, sójové bôby edamame, čínske jedla, štipľavé, ostrokyslú polievku, mierne chilli, krevety grilované a tuniaka?

Ďakujem

Dobrý deň,

dávka Fraxiparine je len preventívna, a preto by nemala spôsobovať vážnejšie krvácanie, ktoré môže ohroziť tehotenstvo.

Špinenie a občasné bolesti v podbrušku v prvom trimestre bývajú dosť časté. Ak dodržiavate režim a rady lekára, tak robíte všetko správne.

Držím palce!

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk