Sú bolesti v podbrušku príčinou neúspešného snaženia sa?

Zodpovedané
23. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Od ovulácie a niekedy aj hneď po skončení menštruácie mávam bolesti v podbrušku, ktoré vyrážajú až do krížov. Tieto bolesti však pretrvávajú až do ďalšej menštruácie. A potom stále dokola.

Gynekologička mi tvrdí, že tam mám všetko v poriadku. Nič nenašla. Vraj mám možno citlivejšie nervy v podbrušku a mám si dávať magnézium ráno aj večer. Bola som aj na sone brucha, tam je tiež všetko v poriadku. Bolesti sú niekedy veľmi obmedzujúce v bežnom živote, som nesvoja, nervózna a ubolená. Nie som schopná niečo aj robiť.

Takto to trvá zhruba už rok odkedy som po biochemickom tehotenstve. Odvtedy sa nám nedarí znovu otehotnieť. Zatiaľ mi robila hormonálny profil, manžel bol na spermiograme, výsledky sú v poriadku.

Môžu byť príčinou nedarenia sa tieto moje bolesti?

Čo mi ich môže spôsobovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti v podbrušku je veľmi široká otázka.

Prvé čo by som urobila sú výtery z krčku maternice na vylúčenie infekcie. Následne ak je to vylúčené, tak potom dg laparoskopiu na vylúčenie endometriózy, prípadne zrastov.

Dr. Nataliya Roshko
gynekologička
www.repromedica.sk