Od akého veku je pre dieťa vhodné piť minerálku?

Zodpovedané
13. aug 2022

Dobrý deň,

keď 2,5-ročná dcérka v týchto horúčavách videla, že my dospelí pijeme minerálku (nesýtenú, Magnézia, Budiš), tak ju chce piť aj ona. Obyčajná voda jej ako keby prestala chutiť, stále si pýta minerálku. Keď jej dáme dojčenskú vodu Rajec, tak rozozná, že to chutí ako voda.

Môžu deti piť v jej veku aj minerálku?

Na čo si dať pozor pri zložení - na sodík, jód?

Sme radi, že sa nám ju podarilo odučiť od štiav a džúsikov, na ktoré ju naučili starí rodičia. Na druhej strane ju nechceme zaťažovať ani príliš mineralizovanou vodou.

Ďakujem

Dobrý deň,

sporadicky deti v jej veku už môžu piť minerálku. Nemal by to byť prevažujúci zdroj pitného režimu. To by mala byť voda, či slabý necukrený čaj.

Zloženie minerálok je rôzne - od sodíka, cez magnézium, draslík, jod...je rozdiel medzi minerálkami na bežné pitie a na liečebné účely - tie majú naozaj vysoký podiel minerálov a menším deťom sa podávať pre riziko záťaže obličiek nemajú...

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička