Akú minerálku môžem piť v tehotenstve

babatienko27
30. jún 2011

mamicky poradte co pit v tehotenstve ??? ja pijem mineralku LUCKU neperlivu nema sodik ale mam rada ochutene mozem niektoru ?? daskujem

kukujka
30. jún 2011

ja som pila vsetky druhy nejak som sa neobmedzovala az potom ked mi zistili tehotensku cukrovku tak som nepila ochutene podla mna sa v tehotenstve nemusis nejako prehnane strazit co mozes a co nie iba co ta to o nervy pripravy.jasne,ze su veci co sa nemozu a na tie treba dat pozor

libka1
30. jún 2011

tehotenstvo nie je choroba 😉

pink_lady
30. jún 2011

@babatienko27 cistu vodu...ja som pila mineralky a uhnala som si tak akurat oblickove kamene 😔 ked mineralky, tak len prirodne, nesytene, neobohacovane...tak mi dr kazal 😉

syslica
30. jún 2011

@babatienko27 Súhlasím s pink_lady, tak to doktori zvyčajne radia. Rozhodne nepi Budiš šalviovú, lebo podľa niektorých lekárov môže vraj vyvolať potrat... osobne si myslím, že je to pritiahnuté za vlasy, aj keď šalvia potenciálne abortívne účinky má - ale to by si tej minerálky musela vypiť hektolitre! 😝 Tak len posúvam ďalej medicínsku info, netreba nič riskovať, radšej sa vyvaruj.

mamabiba
1. júl 2011

Tak v tehotenstve sa s pitím neobmedzujem. Ja milujem sýtené vody. Dostala som výrobník sódy, do toho si dám sirup a je to. Pokiaľ nemáš zdravotné problémy, nemáš dôvod meniť ako stravovacie návyky, tak pitný režim na ktorý si zvyknutá. Ak by bolo dačo v neporiadku, určite by ti lekár povedal. Ja pijem aj kávu, dokonca ju mám od dr aj doporučenú kvôli krvnému tlaku. Bez nej ráno ani nevstanem a v poradni sa vždy priznám, koľko káv som už vypila pred meraním. Nikdy mi nič zlé nepovedali. A keď sa babatku dačo nepáči čo zjem alebo vypijem, dá mi to patrične kyselinou najavo 😉

gazovicka
1. júl 2011

ja tiez pijem mineralku.... pijem budisku perlivu, lebo sme tak zvyknuti s muzom, kupujeme ju vzdy v bednicke v sklenenych flasiach a potom vymiename.... vzdy ju mam po ruke pri posteli... ale samozrejme pijem aj normalnu vodu z vodovodu alebo sirup, ci dzusy..... okrem tej mineralky

katy633
25. júl 2011

ja pijem najčastejšie čistu vodu z vodovodu a ked mám chut na ochutenú, tak si urobím vodu s citrónom a medom, to ma vždy osvieži 🙂

monika2606
1. aug 2011

Som rada že som tu našla aj takúto tému lebo práve hladám čo je vhotné piť aby som nič nepokazila...vaše názory ma potešili tiež mám rada minerálky ale na nejakej stránke som čítala že sa vraj nemôžu piť. Ale som rada že niesom jediná 🙂 tak ju budem piť aj naďalej. Ale pijem aj čístú vodu a občas niečo sladké

pimpulienka
1. aug 2011

Ja som pila prevažne obyčajnú vodu, minerálky málinko

lienka1701
15. jan 2013

takže to som rada...už som sa začala báť veru...ja pijem minerálky jemne perlivé a denne ich vypijem aj liter...občas čistú vodu a fakt len občas čaj bo ten mi naozaj vôbec ale vôbec nechutí v tehu 🙂

anicka246
16. jan 2013

Ja pijem rajec ochutený, môže sa to?? mne je z čistej vody zle...

anika44
30. jan 2013

Ahojte mamičky aj nemamičky,prosim vás som v 28 týždni tehotenstva a stále pijem nesýtenú vodu Saguaro ochutenú, môže mi nejako ublížiť,teda hlavne malému???

lienka1701
20. feb 2013

ja ochutenú nepijem...mne nechutia ani čaje ani ochutené vody...ja len budiš jemne perlivú...som sa na nu pýtala dr a on povedal že môžem minerálky...a to my viacerí vraveli že nie...ale spýtaj sa dr a uvidíš...budeš istejšia 🙂

lucynka44
29. apr 2013

ahojte.kocky ja mam z pitim dost problemy zo vsetkeho.mi je tazko... pred tym som pila.3 litre.vody teraz.zvladnem tak pol litra.vody :/ ani caj ani sladene napoje ani dzusy nic mineralku pijem.miticku neperlivu ale len troskuu chuti max.voda s citrknom.abo a grepom ale mam.pocit.ze som. toho zakyselenaa a grepovu stavu mozem ale.snazim sa max trosku kedze.vela grepu v tehu je v tehu skodlive.. :(

tiumen
29. apr 2013

@lucynka44 aj mne začali určité vody nechutiť ktoré som pred tým pila a musím fičať aspon na minerálke sýtenej 😅

gabika39
5. jan 2014

Dobrý večer sa praje ja som tu nova,a chcela by som sa spýtať,ako je to stím tehotenstvom po pryikrat budem mamičkou,mama 39,neni to rizikové,ešte som nebola u lekára a teraz sme mali pohlavný styk ,a ešte som si nerobila test či som v tom alebo nie.

evka0706
23. mar 2016

Ja pijem tiez mineralne vody,lebo cista voda mi je tazka na zaludok,a je mi tazko. Z mineralky sa mi dobre ulavi./grgne/ a je fajn😃

adusqua
1. apr 2016

Mne najviac chutí RAJEC jemne perlivá,z neperlivej je mi zle... občas si dám aj bielu vineu alebo pomarančový džús 50% z Lidlu je super 😉

candii
1. apr 2016

Aku chces .. a nesleduj tak co.mozes a co nie.pokazis si cely zazitok.z tehotenstva

candii
1. apr 2016

@anika44 nie.. preco.by mala?

eda15
13. aug 2016

Ja tiez pijem saguaro a tiez mam trocha obavy z tych spominanych oblickovych kamenov... zatial som sa lekara nepytala...

ninula11
12. dec 2016

Ahojte dievčatá, prosím o radu. Mám takú neuveriteľnú záhu v tehu. Môžem piť fatru a vincentovku? to jedine mi zaberá ... ne to neznesiteľné, pijem aj bystrinku prášok (sódu bikarbónu) ...

candii
12. dec 2016

@ninula11 soda bikarbona by sa v tehu nemala inak mineralku mozes v klude ale ako sa vravi vsetkeho vela skodi

zuzca30
24. mar 2017

@ninula11 ja som si davala Gaviscon. To jedine mi pomahalo. A to som mala sakra "kyselinu"x

zuzca30
24. mar 2017

No a este okrem ineho urcite balenu mineralku, najlepsie nesytenu. Voda mi vobec nerobila dobre. Bola prilis chlorova a nechutila mi. V mineralke su aspon mineraly, ktora sa v tehu vzdy zidu😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre