Môžem piť ochutenú minerálku Rajec?

zlaticko277
29. jan 2013

Ahojte. Som v prvom trimestri, ani neviem v koľkom týždni, lekár mi to nepovedal, vraj je príliš skoro, čiže predpokladám že nejaký 2-3.tt.. Lekár mi hovoril, že nemám piť minerálku. Znamená to, že nemôžem piť nič bublinkové? Alebo celkovo? Môžem piť Rajeckú Ochutenú?? Za odpovede ďakujem 🙂

kalifa28
29. jan 2013

@zlaticko277 drapla ta chrípka a doma je nuda? 😎 😎 😎

zlaticko277
autor
29. jan 2013

Prepáč, nerozumiem.. 😒

josenka
29. jan 2013

@zlaticko277 Keď nemáš piť minerálku, tak ani Rajec. Daj si čistú vodu. 😉

zlaticko277
autor
29. jan 2013

Ďakujem @josenka 🙂

nadhera
29. jan 2013

@zlaticko277 a aj usetris. 🙂 u nas sa voda nekupuje.

mami.sk
29. jan 2013

@zlaticko277 a kvôli čomu nemôžeš piť minerálku? kvôli tehotenstvu???

bubula_007
29. jan 2013

@zlaticko277 ak si na začiatku, skús vydržať bez bubliniek a rôznych príchutí. Kupuj si vodu určenú pre bábätká a mamičky, na výber je už toho dosť, od Lucky po Drobčeka... a najbližšie sa spýtaj Dr. ako to myslel. Dobrá rada pre teba - všetky otázky si zapisuj a potom keď pôjdeš najbližšie k Dr. tak sa na všetko spýtaj. Aj keď sa ti to bude zdať ako divná alebo smiešna otázka, radšej sa spýtaj tam. 😉

sisaha
29. jan 2013

tusim si idem spravit kavu 😀 😀, a to nie je ani piatok vecer...

zlaticko277
autor
29. jan 2013

áno, doktor mi povedal že minerálka má veľa soli a sodíka, tie udržujú vodu v organizme a tým sa zvyšuje nie váha organizmu, ale váha vodného objemu... 🙂

cawes
29. jan 2013

@zlaticko277 v 2-3 tyzdni este ani dr nevidi ze si tehotma.

irriss
29. jan 2013

@zlaticko777

Svate zeny co porodily na poli!!!!!!!!!!...uchranily nejen urodu ale i internetove "pamlsky"

p.s. nejsi nemocna..na to je nutne pamatovat 😉
a za 2. vis kolik zen se dozvi o svem tehotenstvi daleko pozdeji? a uz ma v sobe zdaleka jine bublinky?

kalifa28
29. jan 2013

@cawes ale nechaj 🙂 zlaticko sa pozabáva a za dve hodinky, ked pojdu domov spolužiačky, tu po nej nebude ani stopy 🙂

irriss
29. jan 2013

@sisaha
Lide pracuji na ruzne smeny..nekdo ma rano vecer a vecer rano..nekdo ma patek v utery 😉
Takze zmatek😀

irriss
29. jan 2013

@kalifa28
no ja take doufam, ze nejde o pravdivy strach.. 😉

zlaticko277
autor
29. jan 2013

@kalifa28 nebudem tu vysvetľovať či som či nie som tehotná. Skrátka som sa nato opýtala. Nevedela som, že tu bude aj niekto tak zhovievavý ako ty. Keď sa tu niekto môže opýtať na gélové nechty v tehotenstve, možno mám ako prvorodička nárok aj ja, nemyslíš? Ak nemáš normálnu odpoveď, nemusíš sem prispievať. Nie každý je tak inteligentný a skúsený v oblasti tehotenstva ako ty. Prepáč

kalifa28
29. jan 2013

@irriss si si istá, že naozaj nie je nemocná? 🙂

irriss
29. jan 2013

@kalifa28
..ted jsem premyslela o Tve otazce...az tak hluboko , ze jsem si myslela (lekla jsem se) ,ze jsem nemocna ja..ze nechapem.. 😅

inffinity
29. jan 2013

bože baby, položila otázku když chci odpovím na otázku a nesoudím zakladatelku temy.. co už vážně nemáte co delat?
@zlaticko277 pij co chceš jen bez bublin ty škodí i běžně ne jen v těhu 😉

irriss
29. jan 2013

@kalifa28
Myslis formu nemoci, kdy maminka prijde,da tabletku nebo sirup...zavre dvere, v domneni, ze dcerka potrebuje odpocivat...ale dcerka potaji pod perinou pise prave nam.. 😉 😎

zlaticko277
autor
29. jan 2013

@inffinity ďakujem za odpoveď.. jedna z tých normálnych.. 🙂

kalifa28
29. jan 2013

@zlaticko277 nic sa nestalo 🙂

kalifa28
29. jan 2013

@irriss také niečo 🙂

zlaticko277
autor
29. jan 2013

A to som si myslela, že sa tu nájdu prívetivé mamičky, a nie nejaké baby, ktoré budú odsudzovať moju nevedomosť.. Chcela som sa niečo dozvedieť, dozvedela som sa. Ďakujem. Prajem pekný deň 🙂

sisaha
29. jan 2013

@zlaticko277 je cudne, ze lekar ti nepovie v ktorom tyzdni si, ale povie ti, ze urcite nemas pit bublinkovu mineralku... 😝. Ja som iba vdaka bublinkam prezila prvy trimester... 😀. Ine otazky co mozes jest ta nezaujimaju? 😀

ikke
29. jan 2013

Rajec nie je mineralka, ale "pramenita voda".
http://sk.wikipedia.org/wiki/Minerálna_voda

aj podla slov lekara, ktory jej to povedal, nejde o bublinky, ale o obsah MINERALOV, ktore zadrziavaju vodu...

kalifa28
29. jan 2013

@inffinity ved ale: gynekolog nevie, v ktorom je hm, hm, rodička týždni? to je co za debila? však nakoniec trvanie tehu ti vypočíta každa jedna kalkulačka na nete... a byt v 2-3 tt? ako sorry, ale v 2-3 tt NEMOZES VEDIET, ze si tehu.... skrátka ogika nepustí, chapeš... lebo to ti ešte ani menzes nemeška 😀 😀 😀

gubcikova
29. jan 2013

ja som pila bublinkovú vodu celé tehotenstvo,pri dcérke som pila zelený čaj,kávu a to nehovorím že ked som bola asi v 2tt čo som nevedela som vypila 3itre vína a deti sú tu a zdravé

zlaticko277
autor
29. jan 2013

Ešte niekto si chce rýpnuť? Však veď načo iné tu toto fórum je.. ach ženy... :-/

irriss
29. jan 2013

@inffinity
ok..chapu Tve rozhorceni..ale jsou otazky a otazky...provokace a provokace a blbosti a blbosti a obavy a obavy..
zakladatelka temy je ve 2-3-tydnu tt..to ji ukaze max. "curaci ClearBlue"...a nepotvrdi doktor.. 😉
aspon ne doktor, ktereho znam ja..

http://www.sanyshop.it/index.php?route=product/...

kalifa28
29. jan 2013

tu je vela prívetivých mamičiek, ale je tu žial aj vela unudených pubertákov, ktorí zbytocne zahlcuju stranky svojimi vymyslami, tak sa nečuduj jak Beta vajcám 😝 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre