Kedy začne plynúť výpovedná lehota od doručenia výpovede zamestnávateľovi?

Zodpovedané
13. feb 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom výpovede pracovnej zmluvy. Dňa 9.2.2023 som doporučene poslala výpoveď zamestnávateľovi.

Začne moja výpovedná lehota plynúť od 1.3.2023, alebo musím čakať na jeho vyrozumenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

výpovedná doba začína plynúť automaticky od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede. Vo Vašom prípade od pravdepodobne 1. 3.2023. Ak by si zamestnávateľ prevzal zásielku až v marci, výpovedná doba by začala plynúť od 1.4.2023.

To, či zamestnávateľ vezme Vašu výpoveď na vedomie a dá Vám o tom správu, nie je pre plynutie výpovednej doby relevantné.

Prajem Vám pekný deň,
Zuzana Tužilová
www.tuzilova.sk
email: zuzana@tuzilova.sk