Ako a kedy je možné upraviť prsníky po pôrode?

Zodpovedané
14. sep 2021

Dobrý deň,

som 5. mesiac po pôrode a moje prsia sa stále nevrátili do pôvodného tvaru. Predtým som nosila košík B. Počas tehotenstva sa zväčšili na košík C, ale vôbec nie do pekného tvaru. Po čase aj klesli a vznikla ako keby papierová koža. Mám pocit ako keby tam vnútri chýbalo tkanivo. Celá koža je ľahko naťahovateľná.

Ako je možné takýto stav zmeniť a koľko niečo také stojí?

Je to invazívne?

Ďakujem

Dobrý deň,

popisujete stav, keď chýba v prsníku objem a ostala koža "navyše"

Často v takomto prípade ostane aj nejaká asymetria a najmä nižšia poloha dvorcov.

Riešení je viacero, podľa vašich očakávaní výsledného stavu a najmä podľa aktuálneho stavu.

Prsia by mali dostať finálnu podobu približne 6 mesiacov od skončenia dojčenia, ak už máte stabilnú hmotnosť a nechystáte sa ešte výraznejšie chudnúť.

V tom prípade je možná konzultácia a lekár Vám podľa vyššie uvedeného môže navrhnúť vloženie silikónových implantátov, alebo vlastný tuk alebo modeláciu prsníkov s obnovením pekného tvaru odobratím nadbytočnej kože alebo kombinácie všetkých uvedených možností.

Všetko má svoje výhody, ale aj obmedzenia a riziká.

Nič "mininvazívne", teda niečo na štýl tabletky alebo krému bohužiaľ nefunguje.