Ako postupovať pri syndaktýlii na nôžkach dieťaťa?

Zodpovedané
19. dec 2023

Dobrý deň,

môj 8-mesačný syn sa narodil so zrastenými 2 prstami na nohách. Na oboch nohách má zrastený druhý a tretí prst. Volali sme na chirurgiu a oni nás odporučili na Kramáre - detskú ortopédiu.

Odporúčate to riešiť oddelením?

Bude to robiť nejaké problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

noha je funkčná jednotka v kompetencii detského ortopéda. Podľa aktuálneho stavu a skúseností s výsledkami podobných operácií Vás určite v rámci predoperačných konzultácií budú dostatočne informovať, aby ste sa ako rodičia správne a informovane rozhodli.
Ja z tejto pozície nie som dostatočne kompetentný na posúdenie.