Ako si vypočítam náklady za plastickú chirurgiu?

Zodpovedané
7. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nákladov na operáciu.

Ako si vypočítam náklady za plastickú chirurgiu?

Lekárka povedala, že ju bude robiť v lokálnej alebo v celkovej anestézii.

Platí sa aj záloha po podpísaní zmluvy, ale musím zaplatiť plnú sumu?

Počíta sa to zákrok + konzultácia + anestéziológ + lôžko?

Ďakujem

Dobrý deň,

cenník by mal byť dostatočne prehľadný a zrozumiteľný. Ak nie je, môže byť za tým aj zámer.

Najneskôr na konzultácii by ste si mali s lekárom prebrať všetky možnosti a aj ceny.
Niekedy sa uvádza cena celkovo alebo sú vymenované jednotlivé položky.
Každý lekár to môže mať inak poňaté.

No celková cena obsahuje všetky náklady na zákrok, hoci nie všetky položky sú vymenované (energie, licencie, náklady na prístroje, služby, budovu, nájom, mzdy a mnoho iného).

Cena za lokálnu anestéziu býva nižšia ako za celkovú, pretože v celkovej anestézii je práca anesteziológa, jeho sestričky, liekov a materiálu a tiež hospitalizácia cez noc-lôžko.

Dôležité je opýtať sa na :
1. Cenu vrátane všetkých nákladov v lokálnej aj celkovej anestézii, ak je zákrok rozsahom možný v oboch variantách, aby ste ti to mohli porovnať.
2. Cenu za prípadné preväzy a kontroly, ak nie sú započítané v cene zákroku.
3. Cenu za riešenie komplikácií alebo "reklamácií" v skorom aj neskoršom období.
4. Cenu zálohy alebo rezervácie, ak sa platí a podmienky jej vrátenia/prepadnutia ak sa zákrok neuskutoční.

A tiež kedy a ako sa platí za zákrok.

Konzultácia môže byť ako samostatná služba alebo ako odpočítateľná časť zo zákroku.
Predoperačné vyšetrenia môžu byť ako samostatné služba alebo vykonané po vlastnej osi.

Všetky tieto informácie by mala obsahovať zmluva, ktorú budete podpisovať bez nátlaku alebo časovej tiesne. Myslím že väčšina kliník Vám tieto informácie pošle aj mailom.
Nikoho zámerom by nemalo byť pacientku zavádzať.