Je bezpečné odstraňovať kondylómy počas tehu chirurgicky?

trixi7
5. nov 2012

Ahojte mamičky a žienky ktoré máte podobnú skúsenosť ako ja 😒 som v 21.týždni a vytvorili sa mi kondylomy v okolí análneho otvoru. Moja gynekologička mi odporučila chirurgické ostránenie pod celkovou anestézou. Najprv mi povedala, že sa to bude robiť pod lokálnou anestézou. Poslala ma na príjem, aby mi dali termín hospitalizácie, teraz ma čaká interné vyšetrenie, ARO a odber krvi. Pán primár na gynekológii, ktorý mal službu na príjme sa čudoval, či to fakt myslím vážne, že je to bolestivé atď. Až tam som sa dozvedela, že tento zákrok sa pod lokálnou anestézou nerobí! Pohadzovali si ma tam ako horúci zemiak, nikto sa k tomu dokopy nijako nevyjadril, sestrička mi najprv ani nechcela dať termín na hospitalizíciu, dala mi ho až na druhýkrát. Preto sa ma zaujíma, či nemáte niekto podobnú skúsenosť , prípadne či ste podstúpili takýto zákrok. Ja sa o bábätko veľmi bojím a vôbec mi nepríde vhodné robiť takéto niečo pod celkovou anestézou v 21.týždni. 😢 😢 Ďakujem

zigzag
5. nov 2012

no v ziadnom pripade v celkovej anesteze, poskodilo by to babetko, a podla mna aj lokalna anesteza ma neake neziaduce ucinky,,, skus vydrzat do porodu, a ries to az po tom, co ja viem, tak kondylomi su virusove bradavicky a maju recidivy, viem, ze to vypaluju dusikom, ale zalezi asi ake velke to je, chod na koznu a venerologicku ambulanciu, tak ti lepsie povedia drzim palce, ale aspon to neboli, mne sa urobola pocas tehu zlata zila, bolest,ze som chodit nemohla, neboj vsetko bude ok, 😉 mozno by som neaku fytoterapiu skusila na to, nevem ci sa na to moze oreganovy olej, alebo nieco ine na nete najst, nieco sa urcite musi najst,,,,

libad
5. nov 2012

Ahoj trixi7.Ja som mala tiez kondylomy v tehotenstve.mne gynekologicka praveze povedala ze v ziadnom pripade pocas tehotenstva chirurgicky sa nemoze tak ma poslala ku koznemu a tam zmrazovali bola som tam asi 5,6 krat kym mi to nezmizlo ja som mala aj hlbsie ale chvala bohu mi to samo zmizlo takze som mohla rodit normalne.ja som sa tiez velmi bala o bábo ale gyn.mi vravela ze jej sa nemoze nic stat.bud si to dostala od partnera alebo sa ti oslabila imunita.zenska vravela ze vela tehotnych zien to mavaju lebo sa im oslabi imunita pocas tehotenstva a potom sa to aj samo zmizne,ako komu.u nas to mal partner jeho uz operovali aj na to 3krat ale ked som otehotnela tak vtedy to uz nemal ani teraz.ale ja som o tom vedela lebo mi to hned na zaciatku povedal.chodili sme aj jednej liecitelke nam vravela aby sme jedli kyslu kapustu,citron a vela ovocia.mne gyn.vravela aby som sa dala zaockovat proti maternicu krcka ale neviem ja mam stoho zly pocit aj liecitelka vravela aby som sa nedala.

koralinka
5. nov 2012

ja som mávala kondylomy-až ked som zmenila gynekologa - ktorý mi ich ,,vystrihol" ked sa mi objavil normálne ho chytil natiahol a odstrihol trošku štípania ale jednoducho asi šli aj zárodky a už 3 roky ani náznak - tak sa opýtaj aj na túto možnosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre