Existuje nová metóda zdvihnutia prsníkov?

Zodpovedané
15. aug 2023

Dobrý deň,

čítala som o nejakom 3D zdvihnutí prsníkov bez vertikálnej jazvy doktora Haffnera v Rakúsku.

Je to pravda alebo mýtus?

Existuje už nová metóda zdvihnutia prsníkov?

V tej klasickej je stále veľké riziko, že bradavky stratia citlivosť.

Ak áno, robí sa niečo také aj na Slovensku?

Ďakujem

Dobrý deň,

plastická chirurgia a najmä estetická časť je plná marketingu a reklamných postupov o zaujatie publika. Lekári zvlášť sme trošku "namyslená" skupinka v spoločnosti, ktorá by rada po sebe zanechala večnú stopu po nejakom objave pomenovanom našim menom.

Niekto vymýšľa nový tvar nožníc. Iný zase operačný postup, ktorý pomenuje po sebe alebo v lepšom prípade po svojom vzore/učiteľovi.

Nechem brať krediť spomínanému lekárovi a určite je výborný v tom, čo robí.
Na novinky sa dívajte s odstupom. Ja osobne by som nechcel byť súčasťou skúšobnej série/teórie, ktorá sa po nejakom čase ukáže ako nesprávna, alebo produkuje neželané komplikácie.

Všetci lekári sa neustále vzdelávajú, online, kongresmi, workshopmi, stážami a komunikáciou s kolegami po svete. Chceme prinášať "najlepšie" výsledky, ale hlavne bez komplikácií.
Investujeme do vlastného vzdelávania desaťtisíce eur, aby nás naša konkurencia nepredbehla a neušiel nám vlak.

Sám som prešiel niekoľkoročným vývojom a niekoľkokrát som zmenil postupy v konkrétnych situáciách na dosiahnutie ideálnych výsledkov.

Trošku som si preštudoval spomínanú techniku. Je to jazva okolo dvorcov a navyše je potrebná v prípade poklesu aj sieťka - nevstrebateľná, ktorou sa prsné tkanivo stabilizuje.
Píše, že pri väčších priach sú potrebné 2 operácie. Nevidím veľa objavných nových vecí.
Sieťka je cudzí materiál, ktorý je potrebné vložiť na rozsiahlu časť tkaniva a je otázne porušenie mliekovodov a tiež ako sa bude tkanivo so sieťkou chovať pri výraznejšom schudnutí alebo pribratí, tiež pri hormonálnych zmenách pri starnutí.

Otázna bude technika reoperácie v budúcnosti v prípade, ak by bolo potrebné vložiť implantát, resp. zopakovať mastopexiu. Citlivosť dvorcov sa naruší pri poškodení nervov. To sa môže stať aj pri preparácii v tkanive prsníkov napríklad pri kladení stehov alebo spomínanej sieťky a tiež pri reze okolo dvorcov. Aj pri tejto technike je rez okolo dvorcov.

Nerád by som Vám vzal ilúzie o dokonalej novej operačnej technike, ale zavádzajúci marketing odborníkov mi je z duše odpudivý.