Po liposukcii mám každé stehno iné. Môže sa jedna noha pomalšie hojiť?

Zodpovedané
23. máj 2024

Dobrý deň,

pred troma týždňami som bola na liposukcii Waser lipo vonkajšie stehná, také tie ženské kopčeky po bokoch. Jedno stehno mám štíhlejšie, aj koža je pevnejšia. To druhé vyzerá inak, povedľa koža. Aj ten bok ako keby tam stále mám, len o niečo menší. Aj pod zadkom mám viac tuku, je to aj také hrboľatejšie.

Môže byť taký rozdiel a môže sa jedna noha pomalšie hojiť?

Je to opuch?

Neostala mi tam náhodou tá tekutina?

Som relatívne štíhla, bol to skôr estetické doladenie. Spolu vraj odsal doktor 1500 ml. Ten rozdiel na tej jednej nohe je minimálny, na druhej vidím krásny rozdiel.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

po 3 týždňoch od zákroku je to skoro na hodnotenie. Najmä ak nemám foto a dokumentáciu pred a po zákroku.

Ovplyvňovať výsledok po liposukcii môže opuch, hematómy, asymetria anatómie pred zákrokom. Držte sa odporúčaniami Vášho chirurga, zrejme Vám odporučí aj lymfodrenážne masáže.

Po 3 mesiacoch sa rozhodne, či je potrebná korekcia a či je vôbec vhodná.

Pri liposukcii sa neodstraňuje koža ani svaly, ktoré môžu spôsobovať Váš problém.