Som vhodný adept na liposukciu stehien?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

moja postava bola v minulosti skôr chudá max. 45 kg, pričom od 20tky cca do 30tky som mala zväčša výraznú anorektickú podváhu aj pod 30 kg. Následne prišlo obdobie prejedania a rapídne som pribrala na cca 51 kg. Po čase sa váha upravila. Dlhodobo sú však moje miery cca: prsia 80 cm, stehná 54 cm hore a 48 cm stred, kolená 36 cm, lýtka 29 cm, pás 70 cm, boky 88 cm.

Mám nesúmernú "skinny fat" postavu vďaka minulosti. Tzn. 27% tuku aj napriek športu - bicyklujem (3000 km/ročne). Tvoria sa mi veľmi strie, keloidné jazvy a mám výraznú celulitídu.

Som vhodný adept na liposukciu stehien?

Ak áno, tak akou metódou?

Aktuálne mám 41 rokov, meriam 156 cm váha dlhodobo cca 48 kg.

Ďakujem

Dobrý deň,

popísali ste celkom podrobne Vašu postavu, avšak pre zhodnotenie vhodnosti na liposukciu je potrebné posúdiť kvalitu kože a podkožia a množstvo podkožného tuku v konkrétnych lokalitách.

Pri liposukcii sa koža nad tukovým vankúšikom neodstraňuje a pri veľmi voľnej koži sa zvýraznia nielen strie ale aj nerovnosti na pokožke. To nemusí vyzerať úplne dobre.

Sú druhy liposukcií na báze rádiofrekvencie, vodného lúča alebo laserových lúčov, ktoré majú mať vplyv na napnutie pokožky v oblasti, kde sa vykonáva liposukcia. Z mojich skúseností sú to skôr efekty na 2 - 3 mesiace.

Definitívne Vám to najlepšie povie lekár pri osobnej konzultácii. Dokáže rukami posúdiť kvalitu kože a tkanív, či sú nerovnosti kože očakávané viac alebo menej. Podľa fotografie a ani popisu to bohužiaľ také objektívne nie je.