Pomôže vyšetrenie chrbtice prístrojom Diers určiť, z čoho má 11-ročná dcéra bolesti?

Zodpovedané
22. mar 2024

Dobrý deň,

moja 11-ročná dcéra je už 3 roky aktívna športovkyňa. Nedávno ju začali trápiť bolesti v spodnej časti chrbtice, a to hlavne pri chôdzi. Pri kontrole u obvodného lekára sa nič nezistilo, ale bolesti sú občas obmedzujúce aj pri športovaní. Robí modernú gymnastiku.

Vedelo by vyšetrenie u Vás určiť diagnózu?

Poradili by ste ako ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti chrbtice v tak skorom veku je nutné riešiť s odborníkmi. Nakoľko ide o aktívneho športovca, je veľká pravdepodobnosť, že chrbtica je nesprávne zaťažovaná. Určite by bolo v poriadku preveriť akým spôsobom prebiehajú tréningy, čí sú pod vedením odborníka, či sú dodržiavané všetky zásady správneho tréningu.

Prístroj Diers neurčuje diagnózu. Diagnózu môže určiť lekár, aj za pomoci vyšetrenia Diers. Prístroj Diers predstavuje najmodernejšie vyšetrenie, ktoré je vhodné pre každý vek, je rýchle, bezbolestné, bez ožiarenia tela a nemá žiadne kontraindikácie. Nakoľko nedochádza k ožareniu, je možné toto vyšetrenie opakovať v akýchkoľvek časových intrervaloch a teda aj odsledovať pokroky, ktoré dieťa/dospelý dosiahlo. Prístroj vie poukázať na funkčné poruchy pohybového aparátu, ktoré je ideálne riešiť s fyzioterapeutom. Ten výsledkom z vyšetrenia porozumie a vie ich aplikovať do terapie.

Nevieme, ako prebiehalo vyšetrenie u obvodného lekára, ale predpokladáme, že aspekciou - pohľadom. Odporúčame pátrať dalej, nakoľko sú bolesti už v tak mladom veku obmedzujúce. Je tiež na mieste zvážiť pokračovanie v športovej gymnastike, prípadne uvažovať o zmene tréningov.

Prajem Vám pekný deň!
Mgr.Radka Komárová
web: www.orthospine.sk