Aká je šanca, že sa bábätko v 30. týždni ešte pretočí?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

som v 30. týždni a na dnešnej poradni mi lekárka povedala, že bábätko sa otočilo hlavičkou hore a nožičkami dole.

Aká je šanca, že sa ešte pretočí?

Je možné k pretočeniu dopomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

máte ešte veľa času na to, aby sa bábätko pretočilo.

Cvičenie existuje, ale je vhodné, aby Vám ho ukázala pôrodná asistentka alebo fyzioterapeut. Prípadne, keby bábätko bolo koncom panvovým ešte v 36. týždni môžete vyskúšať obrat vonkajšími hmatmi - čo je otočenie bábätka pod kontrolou ultrazvuku.

Pri splnení podmienok je to bezpečné, rýchle a má cca 50% úspešnosť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com