Ako sa zbavím opakovanej kvasinkovej infekcie v tehotenstve?

Zodpovedané
5. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa popýtať na osvedčené rady, typy, lieky, čo by pomohlo. Dlhší čas ma trápi v tehotenstve žltý výtok, následne svrbenie aj vonkajšej časti genitálií.

Moja gynekologička mi vždy berie stery z pošvy. Ide o kvasinkovú infekciu, ktorej sa neviem zbaviť. Nasadí mi čipky Nystatin Galvex, po ktorých mi to prejde. No po 2 týždňoch sa mi to vráti opäť. Je to už otravné, neviem, čo by som ešte vyskúšala. Bavlnené nohavičky nepomáhajú.

Doktorka mi radila obmedziť sladké. Snažím sa, ale nie vždy to ide. Vysadila som hlavne sladké ovocie, no nejakú tú dobožku si cez deň dám.

Čo by mi teda pomohlo?

Je tu pravdepodobnosť skoršieho pôrodu pri tomto probléme?

Ako to ovplyvňuje bábätko?

Ako vplývajú čipky na bábo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kvasinková infekcia dieťa neovplyvňuje, ale je to veľmi nepríjemné pre Vás.

Okrem liečby od gynekologičky sú potrebné hlavne režimové opatrenia.

Jednak je to teda bavlnené prádlo, čo najviac priedušné, obmedziť používanie intímiek.
Obmedziť sacharidy - to sa netýka iba sladkostí. Ale aj pečiva z bielej múky, vhodné je začať užívať probiotiká.

Existujú aj probiotické prípravky do pošvy. Poraďte sa v lekárni.

Vhodné je tiež posilniť imunitu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com