Ako správne dýchať počas prvej doby pôrodnej?

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dýchania počas pôrodu.

Viete mi poskytnúť dobrý link, kde sa presne vysvetľuje ako treba dýchať počas prvej doby pôrodnej?

Počúvala som prednášku pôrodnej asistentky, ktorá hovorila, že treba dýchať hlboko. A na vrchole kontrakcie robiť ploché, tzv. psie dýchanie. Mám za sebou jeden pôrod, ale od istého času som dýchala vkuse plocho. Pôrod sa podaril, ale chcem sa pripraviť lepšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja odporúčam pri kontrakci hlboké dýchanie. Mimo kontrakcie je najlepšie na dýchanie vôbec nemyslieť a dýchať úplne normálne.

Rýchle plytké, tzv. psie dýchanie sa odporúča skôr v závere pôrodu. A je normálne, že pri veľkom tlaku už dýchate len plytko a rýchlo. Toto dýchanie je vhodné, keď potrebujete z nejakého dôvodu ešte vyčkať s tlačením.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com