Ako viesť druhý pôrod po 13. rokoch, ak pri prvom došlo k nekompletnej trhline hrádze 3. stupňa?

Zodpovedané
17. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Ako najlepšie viesť druhý pôrod po 13. rokoch vo veku 37 rokov, ak pri prvom došlo k nekompletnej trhline hrádze 3. stupňa?

Aký je postup, keď sa takáto žena necíti na spontánny pôrod?

Je správne nútiť ju do toho?

Dobrý pôrodník by mal zvažovať aj prípadné následky, ak zase dôjde k roztrhaniu. Keďže to už môže mať fatálny dopad na funkciu zvierača.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade, by malo ísť o dohodu medzi Vami a pôrodníkom, ktorý je plne informovaný o Vašom zdravotnom stave.

Je nutné vziať do úvahy všetky pre a proti. Lekár by Vám mal všetko vysvetliť a spoločne by ste mali prísť k záveru.

Podľa môjho názoru by Vám mala byť sekcia umožnená.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com