Ako zvládnuť plánovaný cisársky rez?

Zodpovedané
12. jún 2020

Dobrý deň,

v utorok ma čaká plánovaný cisársky rez v 39. týždni. Ide o moje prvé tehotenstvo a bábo má odhadovanú váhu cez 3 700 g. Je otočené KP, ale nenalieha do panvy. Je vysoko a mne blbne tlak.

Ešte nikdy som nebola v nemocnici. Manžel môže byť pri nás maximálne dve hodiny denne kvôli korone.

Zákrok bude asi v spinále.

Čo si mám zbaliť?

Ako sa mám pripraviť, aby som zvládla operačný zákrok?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpovedám už asi neskoro. Vo vašom prípade je pôrod cisárskym rezom určite bezpečnejšie.

Pravdepodobne už máte všetko za sebou. Dúfam, že je všetko v poriadku a a užívate si čas s bábätkom.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com