Aký máte názor na hospitalizáciu pri tvrdnutí brucha v 31. týždni?

Zodpovedané
16. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hospitalizácie pri tvrdnutí brucha v 31. týždni tehotenstva. Čítala som, že v tomto štádiu to už je bežná vec pokiaľ sa to nedeje pravidelne. Dali mi infúzie a 6 tabletiek magnézia denne.

Môj druhý problém je mykóza. V nemocnici mi dali zjesť 2 x tabletku Medoflucon proti mykóze. Čítala som, že sa v tehotenstve nemá užívať. Jednu 150 mg modrú som zjedla a po prečítaní informácii som si druhú tabletku nedala.

Môže to uškodiť dieťaťu?

Aký máte názor na takýto postup?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa odborných doporučení nie je tvrdnutie brucha dôvodom na hospitalizáciu.

Ak hrdlo maternice meranej ultrazvukom nie je kratšia ako 25 mm je riziko predčasného pôrodu minimálne a nie je teda nutný kľudový režim.

Čo sa týka tabletiek na mykózu. Flokonazol je látka, ktorá by sa skutočne v tehotenstve užívať nemala. Nie som Vám ale schopná povedať, že ako môže jej jednorazové použitie ovplyvniť plod.

Na vašom mieste by som skúsila svoj zdravotný stav konzultovať u iného lekára. Máte právo na viacerých odborných názorov.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com