Je normále neustále tvrdnutie bruška v 24. týždni?

aly
28. jan 2015

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či je neustále tvrdnutie brucha v 24tt normálne. Pred 3 týždnami som bola v poradni, tam mi Dr. dala magnézium a nospa liek, ak magnezko nezabera. Magnézko si dávam ale nezaberá. Ono to tvrdnutie je také, zvláštne, to akoby sa bábo vydulo zrazu a v podbrušku mi to stvrdne a na jednej strane sa vyduje brucho, trvá to pár sekúnd a stáva sa mi to vela vela krát za den. Je to vôbec tvrdnutie alebo len tie kontrakcie neviem presne názov ale tie čo pripravujú maternicu na pôrod. Ďakujem za odpovede.

bonaqa2013
28. jan 2015

Asi by som zašla za lekárom. Nech on povie čo to je. Či to len necítiš pohyby - ale také poriadne.

charlie1980
28. jan 2015

Preboha, ved aj poriadne pohyby rozoznam od tvrdnutia ! Takze urcite spomenut lekarovi, ako casto a nech to zvazi. Aj mne zacalo skoro tvrdnut, potom to nejak preslo, boli to fazy. Ale neotvarala som sa.

nefertitka
28. jan 2015

mne tak tvrdlo od 24tt az do konca tehu, aj cez magnezko, dva krat mi ho podavali po tyzdni vnutrozilne aj v nemocnici a cele tehu az do konca od tohto tyzdna som musela len lezat.
A kolko krat za den to mas?ked je to len par krat, tak je to ok, mozu to byt tie predporodne kontrakcie pripravne, tiez neviem ako sa volaju, zabudla som, ale ak je to casto, tak je to tvrdnutie

evitka83
28. jan 2015

Aj ja som to mala od 20. Tt do konca tehu, brala som konske davky magnezia 3x denne 1 mg. A guajacuran. To je bez predpisu.

danka19
11. jún 2020

@aly ako vám to celé dopadlo, mám podobný problém a občas som už zúfalá z toho tvrdnutia...

aly
autor
11. jún 2020

@danka19 nakoniec bolo všetko v poriadku, rodila som v termíne, chlapček má 5r. 😊 už

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre