Bolo bábo počaté v máji alebo v júni?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý deň,

môj muž chodí na trojtýždňové turnusy do zahraničia a z toho je doma vždy len 9 dní. Ja mávam nepravidelnú menštruáciu a nezapisujem si kedy mi chodí, tak vlastne ani neviem kedy mávam plodné dni.

Momentálne som tehotná v 18. týždni +7 a bábätko sa vyvíja správne. 9.5.2019 som prišla ku svojej gynekologičke s problémom, že mám asi nejaký zápal. Pozrela ma zospodu tak narýchlo a predpísala mi lieky Vobenzin. Hneď nato som sa jej spýtala, či mi ten zápal môže brániť k otehotneniu. Vraj nie. Potom sme sa snažili o bábo. Takže počas vyšetrenia som tehotná neboli, to by mi snáď povedala.

Začala som sa teda liečiť. Na tretí deň liečby som dostala hrozné bolesti tam dole plus buď špinenie alebo menzes. Nebola som si istá. O pár dní ma všetko bolelo a muž bol práve doma. Mali sme styk nejako predtým ako mal odísť na 3 týždne preč.

Je možné, že som otehotnela práve vtedy, keď som už bola v procese liečenia?

Na tehotenstvo som prišla 4 júla pomocou testov. 18 júla som išla ku gynekologičke, aby mi tehotenstvo potvrdila a aj tak bolo. Povedala, že to vyzerá na 7 týždeň plus nejaké dni plus mínus. Určila termín pôrodu a vzhľadom na to, že si nepamätám poslednú menštruáciu, tak vraj 22. február.

20 augusta mi robila sono. Povedala 11. týždeň + 1 a zmenila dátum pôrodu na 9. marca.
28 augusta to bol 12 týždeň.
24 septembra to bol 16. týždeň + 6.

Bolo bábo počaté v máji alebo v júni?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to bohužiaľ neviem. Neudávate dátum poslednej menštruácie, navyše píšete, že je nepravidelná.

V tomto prípade je potrebné riadiť sa podľa ultrazvuku.

Najpresnejšie sa dá určiť termín pôrodu v 12. týždni.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com