Neviem v ktorom som týždni. Ako prebehlo vaše prvé vyšetrenie?

bambaa
25. máj 2008

Som asi v nejakom piatom-siestom-siedmom tyzdni. Netusim to, lebo si nepamatam datum poslednej menstruacie. Prave sme sa stahovali a tak, nejako som to vypustila. Spravila som si tri testy, vsetky //. Tak som sla na gyncu. Spravila mi scenu a vobec ma nechcela vysetrit, lebo som jej nevedela povedat datum. Prisla som na druhy den, povedala som vymysleny datum, tak mi vzala krv a potvrdila, ze som tehotna. Zas ziadne vysetrenie. Pripocitala k imaginarnemu datumu 280 dni, a vypocitala datum porodu. Az ked som prisla treti krat, posadila ma na kozu. V podstate nepovedala nic. Zda sa mi divne, ze mi ani nespravila ultrazvuk. Ten uvidim az o tri tyzdne. Myslite, ze podla ultrazvuku mi budu vediet povedat presnejsie v ktorom som asi tyzdni? alebo sa to uz nedozviem? Je normalne, ze mi este nerobili ziadne vysetrenie a prvy ultrazvuk ma byt az v nejakom 11 tyzdni? ako preiehali Vase prve tehu vysetrenia?

evamik
25. máj 2008

Bamba, utz v 11 tt je asi normální, ale přístup Tvojí dr. je minimálně divnej... A Ty to nevíš ani přibližně?? Podle utz Ti určitě upřesní!

cherub
25. máj 2008

bamboo UTZ ve 12tt je nejpřesnější na určení pravého termínu porodu, dle velikosti plodu 😉

ale je teda divné, že tě ještě nevyšetřili 😠 já jsem byla na UTZ v 6tt, v 8tt, 10tt i 12tt 😕

martina21
25. máj 2008

ahoj no tak to mas divnu doktorku si myslim akoze je normalne ze si nemusis pamatat poslednu menstruaciu 😅 podla mna ti mala hned vzat krv a vziat ta na sono lebo podla sona sa da urcit najpresnejsie tyzden tehotenstva...mne bral krv par dni po sebe aby videl stupanie HcG a robil mi aj sono no nic nebolo vidno tak som mala prist o par dni pretoze je velmi dolezite zistit ci to neni mimomaternicove tehotenstvo takze by som na sone rozhodne trvala!!! 😠 takze prve sono v 5 tt v nemocnici lebo moj doktor mal dovcu a dalsie v 7tt u svojho pri prvej prehliadke a dalsie v 12tt a potom az okolo 20tt..

bambaa
autor
25. máj 2008

kedze mam nepravidelny cyklus, nevenovala som pozornost meskaniu men, a este k tomu dve stahovania, behom dvoch mesiacov... takze nie som si ista, ci mi vynechali jedny alebo dve. my sme s manzelom prave asi dva mesiace dozadu zacali snazilkovat, tak som necakala, ze to vyjde tak rychlo. 🙂 hrozne sa tesim, len rozmyslam ci zmenit lekarku, ci to bude inde ine a povedia mi viac. mam v rodine vela dvojiciek, tak by som chcela utz cim skor, lebo mam citaka, ci nahodou... nebudu dve mimi naraz 😅

cherub
25. máj 2008

bambaa možná to za změnu doktorky opravdu stojí 😔

Držím pěsti, Ať je vše ok 😵

lenuli2
25. máj 2008

Ahojky,sem na tom stejne tez si nepamatuju svy posledni mesicky taky seme na to porad doktor pta jestli sem si nevzpomela 😀 tak mi vzal krev tlak a moc atakovy to vysetreni vcetne ultrazvuku a rek ze podle velikosti vacku by se jednalo zhruba o 5 tyden,reseni tve lekarky je divny, urcite bych se zeptala nato nebo eventuelne zmenila lekare 😉 hodne stesti

evamik
25. máj 2008

Určitě bych ji změnila...

bambaa
autor
25. máj 2008

dakujem velmi pekne. myslela som si, ze som taka precitlivela a preto sa mi to zda divne. Lebo vzdy som sla k nej rano a to som vzdy taka rozcitena, zeby som sa rozplakala asi aj pri reklame na pampersky 🙂 tak dakujem za podporu, budem niekoho hladat.

lenuli2
25. máj 2008

bambaa:::urcite se mrkni po jine drzim palecky at vse je ok 😉 spravne by ti mel vzit krev a ultrazvuk to je zaklad pri zjisteni tehu testu 🙂 hodne stesti 😉

evamik
25. máj 2008

Bamba, a jaké jsi měla hodnoty hcg?

bambaa
autor
25. máj 2008

hodnoty hcg? netusim. povedala mi len citujem: no tak to mate sto percent a dala mi tehu knizku. to mi bolo tiez divne, lebo pocula som, ze kvoli riziku potratu sa preukaz dava az ku koncu prveho trimestra. no nic. budem hladat.

evamik
25. máj 2008

Tak to je fakt drsný!! 😠 Okamžitě změň dr.!

lenuli2
25. máj 2008

coze???to je opravdu drzny 😠 nepochopim asi tenhle pristup,ja tehu kartu dostala v8tydnu,no urcite je to zvlastni pristup a srdicko sem slysela poprve v 9tydnu 😉

bambaa
autor
25. máj 2008

oki, hned som na tom zacala pracovat a rozhadzujem siete... prvy tyzden to bolo pre mna tazke, lebo som sa stale bala, ze sa nieco stane, kedze kamoska mala nedavno missed ab. teraz akosi citim, ze aspon pre dnes je iste vse ok. takze sa mozem pokojne venovat zmene doktorky... nas novy sused je vraj porodnik 🙂 no, uvidime. zatial dakujem a prajem vela stastia aj vam.

lenuli2
25. máj 2008

hodne stesticka a urcite nam sem dej vedet jak si dopadla budu se tesit 😉

dadulka19
25. máj 2008

bambaa,tak tá doktorka je teda fakt divná 😒 ,podľa sona by ti hneď povedala tt,resp.ktorému týždňu to veľkostne zodpovedá 😒 ..Ja by som ju hneď menila 😒 ...
apropó,blahoželám k // 😉

bambaa
autor
25. máj 2008

nooo, to by bolo krasne vediet, kolko ma milimetrov 🙂 a aj to, kedy budem mimo najvacsieho rizika, cize po prvych troch mesiacoch, a budem moct tu krasnu spravu vytrubit do sveta. inak, podla mojho vymysleneho datumu mi vypocitali porod na 24.12. Hoci to nie je smerodajne, je to mile. Vianocny darcek.

snehulienka
25. máj 2008

ahoj, v ktorom si tyzdni ti moze povedat hladina hcg, ak ti ovsem zoberu krv.
vymen lekarku. nezaslizi si ta ako pacientku. nema zmysel chodit k nej a stresovat sa namiesto aby si sa tesila, ze urobi vsetko co ma a ze sa jej mozes na vsetko spytat..
ja idem na 1. velky uzv az v 12tt. co sa mi zda tiez neskoro. prababka dvojicka. ked som bola v 5tt videli sme len bodku. zajtra musim ist po vysledky krvi a po recept na duphaston lebo som spinila a dam sa skontrolovat ci som ok, snad bude vidiet srdiecko!!!!
drzim palce aby si nasla dobru lekarku...

gucz
25. máj 2008

bambaa mne doktorka dala tehu preukaz až po 11 týždni tehu, tiež s tým že sa môže všeličo stať. Do práce mi však vystavila potvrdenie o tehotenstve, tak som to mala na papieri aspoň tak

bambaa
autor
25. máj 2008

ahoj snehulienka, ja som nevidela zatial ani bodku 😢 dufam, ze ta utz potesi. a mozno to bude dvojbodka 🙂 prajem veeeela stastia.

zalozila som si novu temu, kde cakam rady na zmenu gynekologicky. dakujem vam vsetkym za posmelenie. gucz, laura je zlata a inak pekne meno. Tiez som nad nim rozmyslala 🙂

mywiel
25. máj 2008

Bamba zmen rovno doktorku to je daka tapa.... Utz ti mozu urobit uz aj v 7tyzdni a podla neho ti budu vediet povedat v ktorom si tyzdni. Co sa ma co na teba doktorka hnevat, to ze nevies datum nie je ziadna tragedia ona je tu na to aby to zistila je to jej praca. Pri takomto pristupe by som rovno hladala ineho dokiho. Inac blahozelam k tehu. 🙂

bambaa
autor
25. máj 2008

dakujem, aj ja blahozelam tebe mywiel. ty uz to mas naozaj blizko. vela stastia tebe aj malej v brusku!

mywiel
25. máj 2008

Dakujem. 😉 😵 Ja som tiez zmenila na zaciatku tehu doktorku, lebo ma stresovala a teraz som max. spokojna je to velmi dolezite lebo 9 mesiacov je dlha doba a musis byt v pohode. Vela stastia, dobre si vyber. 😉

kili
25. máj 2008

bambaa, tak táto reakcia mi pripomýna moju dr, nie je tvoja náhodou zo starého mesta?

bambaa
autor
25. máj 2008

vola sa jablonkova a sidli na mytnej

kili
25. máj 2008

tak to nie je ona, možno jej sestra 😀

bambaa
autor
25. máj 2008

😅 😀

tonicka
25. máj 2008

bambaa urcite zmen....ma napadlo co by povedala mne... poslednu MS som mala 29.3.2006 😀 pri mojej dcerke a doteraz som druhu nedostala a mam tehu priznaky 😀 😀 😀

bambaa
autor
25. máj 2008

Nooo tonicka, to by boli narocne pocty. Asi by ta donutila nejaky imaginarny datum MS vymysliet. K comu by inak preboha pripocitala 280? 😀

Takze si zase v tom 😉 no nadhera. tak to mas v poho vekovy rozdiel. To uz bude mala cela rozumna 🙂 . Moj brat, sestra aj svagrina maju dve deti s podobnym vekovym rozdielom a zvladli to super. Velki surodenci su hrdi, ze maju koho komandovat a ze su pre tych malych hotove hviezdy, po ktorych babatka vsetko opakuju 🙂 . tak super. tesis sa?

anta
26. máj 2008

Bambaa - přesně tak, určitě změň doktorku, s jejím přístupem bych se bála, že by něco mohla zanedbat. Třeba mimoděložní těhotenství a to není žádná sranda. Je i zvláštní, že ti neudělala ani krevní testy, jdi od ní pryč, jestli je na Tebe ještě nepříjemná, tak tím by jistě nepřispěla ani ke správnému vývoji těhotenství, kdyby jsi se měla třást před každou návštěvou. Její přístup je minimálně neprofesionální. Neboj, však oni tě v nové ordinaci neukousnou. Mně dělali ultrazvuk v pátém týdnu, pak ve 12 týdnu atd. atd., rozhodně se nerozmýšlej dlouho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre