Budem vládať po toľkých týždňoch kľudového režimu vytlačiť dieťa pri pôrode?

Zodpovedané
17. máj 2021

Dobrý deň,

som v 35. týždni a od 23. týždňa mám nariadený kľudový režim kvôli skracujúcemu krčku. Týždeň som bola aj hospitalizovaná. Nedodržiavam ho poctivo celodenným ležaním. Snažím sa šetriť, nenamáhať sa a oddychovať. Cítim sa však veľmi oslabená.

Budem vládať po toľkých týždňoch vytlačiť dieťa pri pôrode?

Nie je kľudový režim na škodu?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží na tom aká je hodnota cervikometrie. T.j. ultrazvukové meranie dĺžky krčka. Pokiaľ je hodnota nad 25 mm, tak sa neodporúča kľudový režim. Je skôr na škodu.

Od ukončeného 36. týždňa sa bábätko považuje za donosené. Určite by bolo vhodné začať s pohybovou aktivitou - prechádzky. A pomaly ich predlžovať. Sú na začiatok ideálne.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com