Kľudový režim v 34. týždni

13. jún 2021

Ahojte prosím Vás ako by mal prebiehať kludovy režim pri diagnóze placenta praevia v 34 týždni keď som mala 2krat hematóm a bola dom hospitalizovaná? Je možnosť ísť na prechádzku alebo ísť autom do obchodu v obchode a naspäť? Nepíšte mi prosím opýtaj sa lekára poprosím reálne rady. Ďakujem

777januska777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
777januska777
13. jún 2021

Záleží aký druh placenty preavia, záleží od krčku, záleží od tvojej individuálnej tehotnosti. Kazda to ma inak a nedá sa dat všeobecná rada.

autor
13. jún 2021

@777januska777 tak podľa papierov prvý stupeň je to. Len je dosť blízko pri bránke a medzi bránkou a placentou sa mi dvakrát vytvoril hematom ktorý začal krvacat a dvakrát som bola s tým v nemocnici s tým že po prijatí prestalo krvacat.

777januska777
14. jún 2021

Prvý stupeň je celkom ok podla mňa (aj ja som ho mala, ja som mala, ale problém aj s krckom), ale tak no ten hematom nie je sranda. Si už v 34 týždni, takže tie 2-3 týždne by som ešte vydržala normálne nejako bez vychádzok (hlavne kvôli hematomu). Ale tak ja som všeobecne na tieto veci viac citlivá a opatrná. Poznám babu co mala placentu previa centralis a fungovala úplne normálne bez problémov a obmedzenia. Ja by som to osobne neriskovala, keďže nikdy nevieš.

autor
14. jún 2021

@777januska777 tak našťastie už žiadny hematóm nemám

ada55333
18. jún 2021

Nohy hore ležať, pomalá prechádzka do obchodu by nemala ublížiť. Stavila by som to viac na opatrnosť ako píše @777januska777 . Držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre