Čo mi hrozí, keď odmietnem ďalšiu kyretáž?

Zodpovedané
27. sep 2019

Dobrý deň,

v 10. týždni som mala missed abort.

Podstúpila som kyretáž. Keď som prestala asi po dvoch týždňoch krvácať, tak som išla na kontrolné sono. V maternici mi ostal 15 mm kúsok placenty. Lekár povedal, že zvyšok by mi mal výjsť s menzesom.

Po prvom menzese som išla na kontrolu a stále tam bolo 8,5 mm placenty. Lekár povedal, že ešte počká na ďalší menzes.

Čo mi hrozí, keď odmietnem ďalšiu kyretáž?

Bojím sa, že mi poškodia maternicu.

Môžem dostať zápal alebo infekciu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak v maternici budú zostávať zvyšky po potrate, tak hrozí riziko infekcie, prípadne krvácanie.

Ste pod lekárskym dohľadom, takže možno ešte vyčkať. Môžete sa dohodnúť s lekárom na podávanie injekcií Metylergometrínu, ktorý vyvoláva sťahy maternice a mohol by pomôcť zvyšky vypudiť.

Z prírodných metód môžete skúsiť alchemilkový čaj.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com